Oyun

Resident Evil 8 Çıkmadan Ertelenebilir

Capcom’ın bir sonraki oyunu Resident Evil 8’in korona virüsü yüzünden daha duyurulmadan ertelenebileceğine dair sızıntılar geldi. Son günlerde neredeyse her saat başı yeni söylentiler duyduğumuz oyunun karakterleri hakkında da bazı söylentiler geldi.

Oyun dünyasının gündemini son günlerde bir dakika bile boş bırakmaya Capcom’un yeni oyunu Resident Evil 8 hakkında yeni sızıntılar gelmeye devam ediyor. Oyun hakkında ortaya sık sık atılan söylentilere göre Capcom, Resident Evil 8 ile farklı bir şeyler deneyerek seriyi farklı bir yöne doğru taşımaya düşünüyor. Oyunun test sürümden gelen sızıntılardaki kılıçlı zombiler, büyü kullanan bir cadı ve kale kuşatması gibi bazı iddialar ise bu sızıntıları doğrular nitelikteydi. Artık sadece serinin hayranları değil, çoğu oyun dünyasının aşina olduğu AestheticGamer olarak bilinen Dusk Golem isimli Resident Evil hakkında sızıntılara imza atan Twitter kullanıcısı bugün bir kez daha yeni bilgiler paylaştı.

Resident Evil 8 daha duyurulmadan ertelenmiş olabilir

Daha önce tıpkı Resident Evil 7’de olduğu gibi birinci şahıs kamerasını kullanacağı ve kurt adam gibi mitolojik canavarların yer alacağı söylenen Resident Evil 8’in karakterleri hakkında da bazı söylentiler gelmeye devam ediyor. AestheticGamer’dan gelen bilgilere göre Resident Evil 7’nin ana karakteri Ethan Winters Resident Evil 8 ile tekrar karşımıza çıkabilir. Ethan bir kenara dursun, serinin hayranlarını heyecanlandıran bir başka sızıntı ise Chris Redfield’ın Resident Evil 8’de yer alacağını iddia etti. Son olarak Resident Evil 7: Not a Hero ek paketiyle karşımıza çıkan Chris, Resident Evil 5 ve 6’nın ana karakterlerinden biriydi. Ayrıca Resident Evil 7’de oyuncuları sık sık korkutan Marguerite da yeni oyunda yer alabilir.

Resident Evil 8 Çıkmadan Ertelenebilir
Chris Redfield – Not a Hero

Resident Evil 8 hakkında gelen son söylentiler ise oyunun çıkış tarihi ile alakalı. Daha duyurulamamış olmasına rağmen oyunun 2021 senesinin ilk çeyreğinde çıkacağı söyleniyordu fakat tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsü sebebiyle bu tarihin değişebileceği öne sürüldü. Eğer söylentiler doğru çıkarsa Resident Evil 8’i en erken Nisan ayından sonra görebiliriz.

Korona virüsü sadece Resident Evil 8’i etkilemeyebilir

Gündemi takip edenlerin aşina olabileceği üzere korona virüsü sadece Resident Evil 8’i değil, birçok çıkmamış oyunun ertelenmesine sebep olmaya devam ediyor. Son olarak The Last of Us 2’nin belirsiz bir tarihe ertelenmesi sonucu Elden Ring, Cyberpunk 2077, Ghost of Tsushima’nın ve hatta yeni nesil konsolların ertelenebileceği forumlarda çoktan konuşulmaya başlandı bile. Bakalım ilerleyen günlerde yeni ertelenme haberleri gelecek mi hep beraber göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı