Oyun

Resident Evil 8’den İlk Sızıntılar Geldi

Geliştirici koltuğunda Capcom’un oturduğu Resident Evil 8 hakkında ilk sızıntılar geldi. Yeni gelen sızıntılara bakılırsa geride bıraktığımız günlerde yeni Resident Evil oyunun farklı bir yapım olacağı söylentileri gerçeğe dönüşecek gibi duruyor.

Geride bırakmak üzere olduğumuz hafta çıkışını gerçekleştiren Resident Evil 3 Remake sonrası hayranlar çoktan gözlerini yeni oyun için Capcom’a çevirmiş durumda. Hem forumlarda hem de oyuncular arasında Resident Evil 2021 adı verilen yeni oyun hakkında bir süredir söylentiler ortaya atılıyor ve yeni oyunun ana oyunlara gelecek bir yan oyun olacağı iddia ediliyordu. Ancak geçmişte Resident Evil oyunları konusunda yaptığı isabetli sızıntılarla bilinen bir kullanıcı seneye çıkacak olan oyunun yan oyun değil, bizzat Resident Evil 8 olacağını söyleyerek oyuncuları heyecanlandırdı.

Yeni sızıntılar Resident Evil 8’i işaret ediyor

Yeni oyunun Resident Evil 8 olacağı bilgisi, Resident Evil oyunları konusunda yaptığı tutarlı sızıntılar sebebiyle serinin hayranları arasında oldukça bilinen bir isim olan AestheticGamer adlı Twitter kullanıcısından geldi. Kullanıcının yaptığı sızıntılara geçmeden önce adı geçen bu sızıntı kaynağının resmi bir kaynak olmadığını ve bilgilerin bizzat Capcom’un ağzından çıkmadığını hatırlatarak bu sızıntılara ihtiyatla yaklaşmanız gerektiğini hatırlatalım. AestheticGamer kendi Twitter hesabından Resident Evil 8 hakkında detayların Nisan ayında başka bir kişi tarafından açıklanacağını söyledi fakat oyunun arka planı hakkında bir takım bilgilere sahip olduğunu da ekledi.

Resident Evil 8’den İlk Sızıntılar Geldi
Resident Evil 7

Resident Evil: Revelations 3 olarak geliştirilme hayatına başlayan oyunun şu anda adının Resident Evil 8 olduğunu fakat başka bir isimle çıkabileceğini belirten Twitter kullanıcısı, Capcom’un oynayış testleri ve Resident Evil 7 ile Resident Evil 8’in çıkış tarihleri arasında çok fazla bir zaman boşluğu olmaması adına Revelations 3’ü Resident Evil 8 olarak değiştirme kararı aldığını belirtti. Oyunun bir sene daha geliştirileceğini söyleyen AestheticGamer, bu sürenin sürece göre uzayabileceğini ve Capcom’ın bazı Resident Evil testerları bilinmeyen bir oyunu denemesi için stüdyoya çağırdığını söyledi. AestheticGamer, bu test sürecinden gelen Resident Evil 8’de kurt adamların olacağı ve Resident Evil 7’nin ana karakteri Ethan’ın karlı köyde keşif yaptığı sızıntılarının kesinlikle doğru olduğunu fakat güncel olmadığını dile getirdi.

Resident Evil 8 ne zaman çıkış yapacak?

Hem hikaye hem de karakterler açısında büyük değişikliklerden geçecek olan Resident Evil 8’in halüsinasyon, büyü ve cinnet temaları üzerinden döneceğini vurgulayan sızıntıya göre oyun çapraz nesil desteğiyle gelecek. Yani oyun PC, PS5, Xbox Series X haricinde PS4 ve Xbox One platformlarında da boy gösterecek. E3 2020’de duyurulması planlanan oyunun E3 iptali sonrası ne zaman duyurulacağı ise henüz net değil. 2021 yılında çıkması düşünülen oyun hakkında gelecek resmi bilgiler bu söylentilerin ne denli doğru olduğunu gösterecek hep beraber göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı