Oyun

Resident Evil 8’in Test Sürümden Sızıntılar Var

Capcom’ın geliştirici koltuğunda oturduğu Resident Evil’in yeni oyunu Resident Evil 8 hakkında yeni sızıntılar gelmeye devam ediyor. Dün gelen söylentiler arasında oyunun test sürümünün bazı testerlara oynatıldığı ve bu test sürümünden bazı sızıntılar yapıldığını söylemiştik.

Son birkaç aydır gündemi meşgul eden ve geride bıraktığımız hafta boyunca gündemden inmeyen Capcom’un 2021 senesinde piyasaya sürmeyi planladığı yeni Resident Evil hakkında sızıntılar ve söylentiler gelmeye devam ediyor. Resident Evil 2021 başlığıyla oyuncular arasında dolanmaya başlayan oyunun adının Resident Evil 8 olacağı sızıntısı dün serinin hayranlarını heyecanlandırmış ve oyunun tıpkı Resident Evil 7 birinci şahıs kamerasına geri döneceğini söylenmişti. Oyunun diğer Resident Evil oyunlarına benzemeyeceğini ve Capcom’ın yeni bir şeyler denediğini söyleyen sızıntının sahibi, bu dediklerini destekleyecek tarzda Resident Evil 8’in bazı oynanış bölümlerinden bahsetti.

Resident Evil 8’de kılıçlı zombiler var

Resident Evil oyunları hakkında yaptığı tutarlı sızıntılarla bilinen AestheticGamer isimli kullanıcı, Capcom’un 2018 yılının sonlarında bazı hayranları stüdyoya davet ederek bilinmeyen bir oyunu test ettirdiğini ve bu oyunun aslında Resident Evil 8 olduğunu söylemişti. Bu test sırasında oyuncuların kendilerini bir kale kuşatmasının ortasında bulduğunu söyleyen AestheticGamer, saldırganların canavara dönüşmüş insanlardan, kılıç ve zırh kuşanan zombilerden oluştuğunu ve arka planda sürekli gülen bir Cadı olduğunu söyledi.

Resident Evil 8’in Test Sürümden Sızıntılar Var
Resident Evil 2 Remake

Bu kale kuşatması sırasında Cadı denilen karakter oyuncuların üstüne dalga dalga böcek sürüsü gönderiyormuş. Eğer oyuncular ölmeden bu bölümde ilerlerse, gelen düşmanların sayısı artıyormuş ve oyuncular geri çekilip kendilerini kalenin iç kısmına kapatmak zorunda kalıyormuş. İşte gelen sızıntılar burada ikiye ayrılıyor. Teste katılan bazı oyuncular kalenin içine kuşatmayı engellemek için girildiğini söylerken, diğer oyuncular da içeride öldürülmesi gereken bir kötü adam olduğunu söylemiş. Büyü ve halisünasyon temalarının işleneceği sözde Resident Evil 8 oyunun bu sahnesini bazı oyuncular forumlarda Resident Evil’ın ilk oyunun açılış sinematiğine benzetmiş.

Yeni Resident Evil oyunu ne zaman duyurulacak?

Her ne kadar sızıntı kaynağı daha önce tutarlı söylentileriyle tanınsa da tüm bu bilgilerin gerçek olmadığını ve Capcom tarafından bir duyuru yapılmadığı sürece de gerçek olmayacağını hatırlatalım. Bu bilgiler şu an için gerçek olsa bile oyunun bu şekilde çıkmayacağını ve geliştirme sürecinde birçok değişikliğe uğrayabileceğini de ekleyelim. Resident Evil 8 olarak adı geçen yeni Resident Evil oyunun çıkış tarihi henüz duyurulmadı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir Yorum

  1. Heh ci kılıçlı zombimiz cadımız eksikti. Allah aşkına ne yapıyorsun Capcom? Madem köklerine sadık kalmayacaksın bitir artık bu seriyi. Sırf bu oyunla ilgilendikleri için de yalap şap bir re3 remake çıkardılar karşımıza. Yapmayın etmeyin kirletmeyin güzelim oyunun adını artık ya. 1,2,3 ten sonra çıkan tüm oyunlar resident evil atmosferiyle tamamen alakasız oyunlar oldu. Ya eski atmosferinize geri dönün ya da bırakın resident evil adı altında oyun yapmayı!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı