Oyun

Riot Games Hilecilere Savaş Açtı! Valorant’ta Binlerce Oyuncu Banlandı!

Riot Games son dönemlerinde oyunlarda hile yapan oyunculara karşı adeta savaş açtı. Çok sert tedbirler alındığı ifade ediliyor. Son çıkarmış olduğu ve büyük beğeni toplayan oyunu Valorant içinde tedbirleri çok sıkı tuttuğu belirlendi. Oyun içerisinde hile yaptığı tespit edilen oyuncuların oyundan atıldığı ve yasaklandığı ortaya çıktı. Bu süreçte oyun konuşulurken, şirketin hilecilere karşı almış olduğu tedbirler de çok konuşulmaya başlandı. Şirket ‘Vanguard’ ismini verdiği bir yazılım ile gündeme gelmeye  başladı. Bu yazılım üzerinde çalışmalar devam ederken, devreye girdiği anda hile yapanlar için çalışmaya başlayacak.

Yeni güncelleme ve yazılım sonrasında oyun içerisinde hile yapan kişiler hemen fark edilecek ve banlanacak. Bu süreç içerisinde yapılan tek tek değerlendirmeler sonrasında 8873 oyuncunun hile yaptığı belirlendi. Bunun ardından oyundan atılarak banlandıkları açıklandı.

Hileye Göz Açtırılmayacak!

Bu süreç içerisinde pek çok oyuncu hile yapmadıkları halde sebepsiz bir şekilde oyundan banlandıklarını iddia ettiler. Yeni yazılımın hangi kriterleri esas aldığı ve neye göre bir uzaklaştırma kararı verdiği şimdilerde tam olarak bilinmiyor. Bununla birlikte şirketin hile konusunda yaptırımlarının çok sert olduğunun altı bir kez daha çizildi. Şirket tarafından geliştirilen yazılım şimdilerde kapalı betada ancak buna rağmen rekabetçi olan maçlarda değil normal oyunlarda dahi hile kullanılmasına izin vermiyor. Yapılan binlerce banlama işlemi şimdiden oyuncular için caydırıcı olmaya başladı bile.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı