Oyun

Riot Games’in Yeni Oyunu Valorant Bu Yaz Geliyor

Riot Games’in yeni FPS oyunu Valorant’ın bu yaz aylarında çıkış yapacağı bir oynayış videosu ile resmi ağızlar tarafından duyuruldu. MOBA türünden sonra şansını FPS türünde deneyen Riot Games’in yeni oyununun ilk izlenimleri olumlu oldu.

Ülkemizdeki çoğu oyuncunun League of Legends ile tanıdığı ve ciddi büyüklükte bir hayran kitlesi toplamayı başaran şirket, geçtiğimiz yılın sonbahar aylarında beş yeni oyun duyurusu yapmıştı. Bu oyunlardan biri de kimileri tarafından Counter Strike: Global Offensive, kimileri tarafından Overwatch’e benzetilen, ilk olarak Project A olarak basına duyurulmuş fakat resmi adı Valorant olan oynaması ücretsiz FPS oyunuydu.

Ufak tefek sızıntılarla gündeme gelen oyun hakkında bugün resmi ağızlardan yeni bilgiler geldi. Yapılan açıklamalara bakılacak olursa Riot Games’in merakla beklenen oyununu oynamak için oyuncular çok fazla beklemeyecek çünkü yapımcı Anna Donlon Valorant’ın önce beta olarak yayınlanacağı fakat nihai sürümün bu yaz çıkmasını planladıklarını açıkladı.

Donlon, “Çıkış hakkında net bir tarih vermeyeceğiz çünkü bu tarih betada öğrendiklerimiz ile şekillenecek. Eğer başarılı bir beta süreci geçirirsek belki oyun bu yaz aylarının başında çıkar. Eğer üzerinden geçip düzeltmemiz gereken ufak tefek pürüzler olursa yazın sonunda çıkar,” açıklamasında bulundu.

Her gün binlerce oyuncunun severek oynadığı Counter-Strike: Global Offensive ve Blizzard’ın seriye yeni bir hava getiren oyunu Overwatch’dan esintiler alan Valorant’da oyuncular 5’e 5 şekilde 24 raunda kadar uzayabilen bir bomba maçı oynayacak ve savaşta kazandıkları paralarla tıpkı CS:GO’da olduğu gibi silah ve özel karakter yetenekleri alabilecek. Fakat Overwatch’in aksine Valorant’da özel yetenekler ikinci planda kalırken silahlı çatışmalar ön plana çıkıyor. Oyuncular bir karakterin özel gücünü kullandıktan iki üç raunt onun yeniden dolmasını bekleyecek ve ellerindeki silaha güvenecek.

Oyundaki hile kullanımı hakkında da açıklama yapan kullanıcılar, hilenin önüne geçebilmek için sunucuları 128 tick rate ile çalıştıracaklarını söyledi. Donlon’ın bahsettiği betanın ne zaman olacağı, açık beta mı yoksa kapalı beta mı olacağı bilinmezken, Riot Games’in bir diğer oyunu Legends of Runeterra’ın şu anda açık betada olduğunu düşünürsek, Valorant’ın hemen bu oyundan sonra betaya girebileceğini tahmin etmek mümkün.  Son olarak, oyunun paylaşılan sistem gereksinimleri şöyle:

60 FPS için Önerilen Özellikler
  • İşlemci: Intel i3-4150
  • Ekran Kartı: Geforce GTX 730
144+ FPS için Önerilen Özellikler
  • İşlemci: Intel Core i5-4460 3.2GHz
  • Ekran Kartı: GTX 1050 Ti
30 FPS için Önerilen Özellikler
  • İşlemci: Intel i3-370M
  • Ekran Kartı: Intel HD 3000
Donanım Özellikleri
  • İşletim Sistemi: 64 bit Windows 7/8/10
  • RAM: 4GB
  • Ekran Kartı Belleği: 1 GB
Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı