Oyun

Riot’un Yeni Oyunu Valorant Kapalı Betada

Riot tarafından geliştirilen FPS oyunu Valorant, aralarında Türkiye’de olmak üzere farklı ülkelerde kapalı beta sürümüne açıldı.

2009 yılında piyasaya sürdüğü League of Legends oyunu ile oyun piyasasını alt üst eden Riot Games, kurulduğu günden bu yana mesaisini sadece League of Legends’ın geliştirmeleri için harcadı. Ancak geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamada mobil oyun sektörüne ve farklı oyunlar geliştirmek için hazırlık içinde olduklarını belirtmişlerdi. Bu hazırlıkların meyvelerinden biri de Valorant oldu.

5’e 5 şeklinde oynanan Valorant, Counter Strike, PUBG ve Fortnite gibi FPS oyunlarına rakip olarak piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. Valorant’ta diğer FPS oyunlarının aksine her bir karakterin farklı yetenekleri mevcut. Bu da oyunun moba tarzı oyunlarla olan benzerliğini ortaya koyuyor. Bu özelliği sayesinde oyun içerisinde farklı oyunlar yapmanın imkanını sunan Valorant’ın henüz kapalı beta sürümünde olmasına rağmen grafik özellikleri de oldukça iyi görünüyor.

Seçkin Twitch yayıncıları ve e-sporcular tarafından da deneyimlenmeye başlanan Valorant, oyun topluluğu tarafından beğenilmiş durumda. Birçok eski FPS oyuncularının oynadıkları FPS oyunlarını bırakıp Valorant’a geçeceği de gelen haberler arasında. Counter Strike ve Owerwatch’dan esintiler sunan Valorant’ın fikir noktasında yüzde yüz özgün olduğunu söylemek imkansız.E spor için de son derece elverişli olan Valorant için pek çok oyuncu ve e spor takımlarının yakın zamanda takımlarını kurması bekleniyor. Sponsorların da iştahını kabartan Valorant’ın Riot Games tarafından pek çok ödüllü turnuvasının yapılması da bekleniyor. Oyun şu anda Türkiye, Avrupa, ABD, Rusya ve Kanada’da kapalı beta sürümüne açıldı. Bu da Riot Games’in Türkiye pazarına ne kadar çok önem gösterdiğini ortaya koyuyor. Valorant kapalı betasına girebilmek için Twitch hesaplarınızı Riot hesabınızla eşleştirmeniz gerekiyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı