Oyun

Rockstar Games Evden Çalışma Kararı Aldı

Rockstar Games yönetimi, pandemi olarak kabul edilen koronavirüsü sebebiyle GTA Online ve diğer çalışmaları için evden çalışma kararı aldıklarını açıkladı. Şirket aldığı kararı ve çevrimiçi oyunlarına ne olacağını Twitter üzerinden duyurdu.

Tüm dünyada büyük bir korku ve paniğe yol açmakla kalmayıp binlerce insanın da ölümüne sebep olan COVID-19 olarak bilinen koronavirüsü, oyun dünyasını etkilemeye devam ediyor. Virüs sebebiyle ilk olarak Boston’da düzenlenen PAX East etkinliği Sony gibi büyük katılımcılar olmadan gerçekleşmiş, ardından Oyun Geliştiricileri Konferansı 2020 yaz aylarına ertelenmiş ve E3 2020 iptal edilerek ilk kez iptal edilen bir E3 etkinliği olma unvanı kazanmıştı. Daha sonra Microsoft ve EA gibi şirketler kendi çaplarında kararlar alarak planladıkları etkinliklerini iptal etmişti. Bugün ise Rockstar Games bu yönde bir karar aldığını duyurdu.

Rockstar Games koronavirüsü yüzünden eve kapanıyor

Çıkardığı her yeni oyunla bir öncekinin üstüne koyan, son olarak karşımıza bizleri 1899’a götüren Red Dead Redemption 2 ile çıkan ve geçtiğimiz günlerde yeni GTA 6 söylentileri ile gündeme gelen Rockstar Games, artan koronavirüs vakalarının yarattığı endişe sebebiyle dünya genelindeki tüm ofisleri ve stüdyolarını kapsayan evden çalışma kararı aldıklarını resmi Twitter üzerinden açıkladı. Yetkiler yaptıkları açıklamada, “COVID-19’un olası etkilerini azaltmak adına Rockstar Games olarak, evden çalışma politikasını tüm uluslararası stüdyolarımız ve ofislerimiz için uygulamaya koyduk,” sözlerini kullanarak aldıkları kararı duyurdular.

Rockstar Games Evden Çalışma Kararı Aldı
GTA Online

Evden çalışma sisteminin nasıl çalışacağını da değinen yetkililer, “Dünyanın dört bir yanındaki ekiplerimizle yaptığımız araştırmalar ve müzakereler sonucunda, geride bıraktığımız hafta içerisinde dünya çapında uzaktan çalışma konusunda çözümler sunmaya başladık ve ekiplerimizin çok az derecede kesintiye uğrayarak çalışmalarına devam etmeleri için elverişli bir sisteme sahip olduğumuz konusunda gayet eminiz,” açıklamalarında bulundular.

Rockstar, GTA Online konusunda da açıklama yaptı

Alınan bu karar sonrası oyuncuların kafasında GTA Online ve Red Dead Online gibi çevrimiçi temelli oyunlar konusunda soru işareti kalmaması için Rockstar son olarak, “Çevrimiçi oyunlarımız her zamanki gibi çalışmaya devam edecek ve destek ekibimiz tüm oyuncularımız için işinin başında olacak,” ifadelerini kullandı. Çalışanlarının ve ailelerinin sağlığının kendileri için en önemli husus olduğunu belirten Rockstar Games yetkilileri, virüsün durumunu yakından takip ederek uygulamalarını ona göre adapte edeceklerini de ekledi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı