Oyun

Rockstar Games’den Guerrilla Games’e Transfer

Şu sıralar Horizon Zero Dawn’ın PC portu ile meşgul olan Guerrilla Games, geliştirici ekibine eski Rockstar Games çalışanını kattı. Deneyimli geliştirici en son Red Dead Redemption 2 üzerinde çalışmıştı.

İlk olarak PS4 için geliştirilen Guerrilla Games imzalı Horizon Zero Dawn, çıktığı dönemde oyuncuları ikiye bölmüştü ve geride bıraktığımız aylarda ise PC’ye geleceğine dair söylentiler çıkmıştı. Söylentiler bu ayın başında gerçek olmuş ve Guerrilla Games oyunun PC’ye geleceğini doğrulamıştı. Yıllardır oyun sektöründe aktif olarak çalışan Guerrilla Games, bugün kadrosuna eski bir Rockstar Games çalışanını katarak güçlendirdi.

Eski Rockstar tasarımcısı Guerrilla Games’e katıldı

Eski Rockstar Games çalışanı olan tasarımcı Elijah Houck, LinkedIn profili bilgilerini Guerrilla Games’de kıdemli dünya tasarımcısı olarak güncelledi. Houck’ın kariyerine bakıldığında üniversiteden mezun olduktan sonra Rockstar Games’e yazar olarak katıldığı ve beş yıldan az bir sürede baş oyun tasarımcısı konumuna yükselmesi göze çarpıyor. Deneyimli geliştirici Rockstar Games çatısı altında beş yıl dokuz ay çalışmış ve Şubat 2020’de şirketten ayrılmadan evvel 2018 yılında piyasaya çıkan ve son olarak PC platformuna gelen Red Dead Redemption 2 ile Red Dead Online üzerinde çalışmış.

Rockstar Games’den Guerrilla Games’e Transfer
Red Dead Redemption 2 dünyasıyla oyuncuları büyülemişti.

Guerrilla Games ekibine kattığı Elijah Houck’ın henüz hangi oyun üzerinde çalışacağını veya kendilerinin bir sonraki oyununu resmi olarak açıklamış değil. Ancak gelen tahminlere göre eski Rockstar çalışan Houck, PS5 için geliştirildiğine dair söylentileri çıkan yeni SOCOM oyununu geliştiriyor. SOCOM oyunlarının tıpkı Red Dead Redemption 2 gibi üçüncü şahıs nişancı oyunu olması Houck’u bu tarz bir için uygun insan yapmıyor değil. Guerrilla Games sadece Houck’ı değil, daha önce nişancı oyunlarında tecrübesi olan başka çalışanları da kadrosuna katması SOCOM iddialarını destekliyor nitelikte.

Horizon Zero Dawn 2’de çok oyunculu mod mu olacak?

Tecrübeli oyun tasarımcısı Elijah Houck’ın hangi oyun üzerinde çalıştığına dair bir başka tahmin de Guerrilla’nın yeni bir çok oyunculu oyun üzerinde veya Horizon Zero Dawn 2’ye çok oyunculu modu düşünüyor olma ihtimali gibi duruyor. Geride bıraktığımız zamanlarda Guerrilla çok oyunculu oyun geliştirmek için iş ilanları vermişti fakat herhangi bir oyuna dair henüz resmi bir açıklama gelmedi. Houck’ın Rockstar’dan ayrılmadan önce Red Dead Online üzerinde çalışması yine bu iddiaları destekler nitelikte.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı