Oyun

Rockstar Games’te Önemli Ayrılık

Milyonlarca kişinin severek oynadığı oyunların başında gelen Grand Theft Auto ve Red Dead Redemption oyunlarının geliştiricisi olan Rockstar Games’in kurucu ortağı Don Houser şirketten ayrılıyor. 

Red Dead Redemption ve Grand Theft Auto gibi oyunların geliştiricisi olan Rockstar Games’in kurucu ortaklarından olan Dan Houser, şirketten ayrılıyor. Rockstar Games için bir dönemin sonu olarak olan bu ayrılır, Rockstar Games’in ana şirketi olan Take – Two Interactive tarafından duyuruldu. 

Dan Houser’ın Rockstar Games’ten neden ayrılığı şimdilik açıklanmadı. Dan Houser’ın 2019 ilkbaharından beri izinli olduğu biliniyordu. Kardeşi olan Sam Houser ise halen başkan olarak Rockstar Games’te çalışmaya devam ediyor. 

Oyun tarihine adını altın harflerle yazdırmayı başaran Dan Houser, Grand Theft Auto ve Red Dead Redemption gibi oyunların hem baş yazarı hem de baş yapımcısı olarak görev almıştı. Dan Houser ayrıca Midnight Club : Los Angeles, Smuggler’s Run ve Bully gibi oyunların üzerinde de çalışmalar yürütmüştü. 

Grand Theft Auto VI Çıkışı Ertelenir Mi? 

Oyunseverlerin en çok beklediği oyunların başında gelen Grand Theft Auto VI oyununun çıkışı Don Houser’ın şirketten ayrılmasıyla birlikte ertelenebilir. Zira bilindiği üzere Dan Houser başta Grand Theft Auto serisi olmak üzere Rockstar’ın önemli oyunlarında baş geliştirici olarak görev yapıyordu. Dan Houser’ın ayrılığının ardından mevcut serilerin nasıl etkileneceğini ilerleyen günlerde göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı