Oyun

Rockstar, Multiplayer Modu Kaldırarak Grand Theft Auto 4’ü Steam’e Geri Getiriyor

Rockstar Games, geçtiğimiz Ocak ayında birdenbire Steam’den kaldırılan Grand Theft Auto 4’ün multiplayer modu olmadan tekrar mağazaya geri dönüş yapacağını açıkladı. Başarılı oyun şirketi açıklamasının devamın oyunun neden kaldırıldığını ve nasıl geri döneceğine de açıklık getirdi.

Grand Theft Auto 4, PC platformuna çıkışını Microsoft’un, pek başarılı olduğu söylenemeyecek, Games for Windows Live sistemi ile gerçekleştirmişti. İlk çıktığı günden beri oyunculara pek çok anlamda servis sıkıntısı yaşatan Games for Windows Live’ın fişini Microsoft ilk olarak 22 Ağustos 2019’da marketini kapatarak çekmişti. Grand Theft Auto 4 gibi bu sistemi kullanan oyunları bir süre daha desteklese de yeni yılın başında dev teknoloji şirketi Games for Windows Live’ı tamamen rafa kaldırmıştı.

Rockstar, Multiplayer Modu Kaldırarak Grand Theft Auto 4’ü Steam’e Geri Getiriyor

Rockstar Games yetkileri bu gelişmeler üzerine oyunun satışta olan halihazırdaki sürümü için CD anahtarı üretemediklerini dile getirmiş ve Grand Theft Auto 4’ü PC platformu mağazalarından geçici bir süre kaldıracağını duyurmuştu. Bugün yapılan açıklama ile 12 yaşındaki sevilen oyunun 19 Mart 2020 tarihinde tekrar satışa çıkacağını bildirildi.

Peki oyun nasıl tekrar satışa çıkacak?

Geçmişte birçok başarılı işe imza atan Rockstar, Grand Theft Auto IV ve Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City sürümlerinin dijital olarak satıldığı her yerden kaldırılıp, yerine ana oyun ve ek paketleri içeren Grand Theft Auto IV: Complete Edition’ın piyasaya çıkacağını söyledi. Ayrıca yeni Complete Edition’ın Rockstar Games Launcher üzerinden de erişilebilir olacağını ekledi. Var olan kayıt dosyaları ile uyumlu olacak bu yeni sürümün Games for Windows Live ve multiplayer modu dışında Leaderboards özelliği de kullanılmayacak.

Rockstar, Multiplayer Modu Kaldırarak Grand Theft Auto 4’ü Steam’e Geri Getiriyor

Bilgisayarından hala Grand Theft Auto 4 kurulu olan oyuncuların, sahip oldukları sürüme bağlı olarak 6 veya 22 GB’lık yayınlanacak güncelleme ile oyunu Complete Edition yapabileceklerini dile getiren yetkiler, kutulu oyun sahiplerinin ise kutudan çıkan kodu tekrar yazarak bu güncellemeye erişebileceklerini söylüyor. Bunların haricinde oyunu zamanında Games for Windows Live mağazasından alan oyuncuların güncellemeye erişebilmesi için hesaplarını Rockstar Games Social Club ile bağlamaları gerekiyor.

Son olarak geliştiriciler oyundaki RamJam FM, Self-Actualization FM, ve Vice City FM radyolarının geçici bir süreliğine oyundan kaldırılacağını da açıkladı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı