Oyun

Romantizmin Oyun Hali: Purrfect Date

Geçtiğimiz senelerde yayınlanan Purrfect Date oyunu, farklı çizimleri ve romantizmi oyun şeklinde oynamanıza imkân veren yapısı ile birlikte harika bir deneyim yaşamanıza imkân tanıyor. Romantizmi gerçekten yaşamda bulamıyorsanız, bu oyuna göz atabilirsiniz.

Bilimsel Araştırmalar ile Oyun keyfi

Bu tarz oyunları oynayabilmek için öncelikle İngilizce seviyenizin belli bir seviyenin altında olmaması gerekmektedir. Randevu sistemi ile oynanan  Purrfect Date oyununun tamamlanması için belirli sürelerle kedilerle vakit geçirilmesi gerekmektedir. Kediler tarafından oluşan bir adada bir profesöre yardım etmek temel görevlerden biridir. Profesör birden fazla kediye bakarak araştırmalar yapıp yeni yöntemler keşif etmeye çalışmaktadır. Oyunseverin görevi de bu profesörün verdiği kararlara ve uyguladığı yöntemlere müdahale edip, araştırmalar yapmasıdır. Aynı zamanda oyunsever kedilerin bakımına da yardım etmektedir. Oyun başında oyunseverin 4 adet enerji deposu bulunmakta ve her yeni bir gizem çözüldüğünde, araştırma yapıldığında, bu enerji depoları eksilmektedir.

Bu yüzden araştırmak yaptıktan sonra bir süre yalnızca keşif yapmak üzere dinlenmek gerekiyor ki enerji depolanabilsin.  6 bölümden oluşan bu oyun tüm bölümler yaptığınız seçimlerinize göre açıldıktan sonra en son 7. yani gizli bölüm açılıyor. Bu 7. gizli bölümde karşınıza çıkan kediler yaramazlık yapmak için her tarafınızı ısırıyor ve size kedi olmanıza neden olacak hastalığı bulaştırmaya çalışmaktadırlar. Bu bölümde hem gizemli adanın şifresini çözmeye, hem de kedilerin bulaştırdığı hastalığın tedavisi bulunmaya çalışılıyor. Oyunda her kedinin birbirinden farklı karakterleri mevcuttur. Bazı kediler romantik, bazıları maceracı, bazıları mutsuz ve benzeri karakterlerde olabilmektedir. Kedilerle kurulan her diyalog geçirilen her vakit araştırmalara yön ve ipucu sağlamış oluyor. Açılan her yeni diyalog sayesinde araştırmalar daha hızlı ve daha doğru sonuç veriyor. Özellikle profesörün araştırmalarına veya gizli testlerine bakarken daha dikkatli olmak gerekiyor çünkü yanlış seçimler oyunseveri kötü bir sona götürüp hikayeyi sonlandırabiliyor.

Video tarzı anime oyunlardan hoşlanan oyunseverlerin kedilerle de arası iyiyse keyifle oynayabileceği bir oyundur.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı