Oyun

Roots of Pacha PS5 ve Xbox Series X İçin Duyuruldu

Animal Crossing’e benzerliği ile dikkat çeken Roots of Pacha, PC, PS5 ve Xbox Series X için resmen duyuruldu. 2021’in ilk çeyreğinde çıkış yapacak olan oyuncuları ilkel çağlarda bir Stardew Valley macerasına götürecek.

Mekanikleri ve oynanışı bakımından Nintendo Switch’in en hızlı satış yapan oyunlarından olan Animal Crossing: New Horizons’ı, görünüş olarak da yıllardır sadık kitlesi tarafından oynanmaya devam eden Stardew Valley’i andıran Roots of Pacha, yayınlanan duyuru videosu ile PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X ve Nintendo Switch için duyuruldu. Yeni nesil konsollara gelecek oyunlar hakkında yeni duyurular beklediğimiz şu dönemde böyle bir oyunun duyurulması sonrası oyuncular, Switch sahibi olmayan kişilerin PS5 ve Xbox Series X’de Animal Crossing tarzı bir oyun ile o hissiyatı alabileceğini dile getirdi.

Roots of Pacha oyuncuları Taş Devri’ne götürecek

Geliştirici koltuğunda ismini ilk defa duyduğumuz Soda Den’in oturduğu Roots of Pacha, taş devrinde geçecek bir çiftçilik ve yaşam simülasyonu olacak. İster tek başınıza ister de arkadaşınızla birlikte 4 kişiye kadar destek veren coop modunda oynayabileceğiniz oyunun çıkış tarihi için ise geliştiriciler 2021 yılının ilk çeyreğini işaret etmiş. Fakat oyunun resmi sitesinde yazan bilgilere göre konsollardan önce PC platformunda boy gösterebilirmiş.

Oynanış açısından Animal Crossing: New Horizons’a benzerliği ile dikkat çeken Roots of Pacha, oynanış konusunda da birçok çeşitlik sunuyor. Türün diğer oyunlarına benzer şekilde balık tutabilecek, madenlere inip kaynak peşinde koşarken canavarla kapışacak, tarla sürecek, ekinlerimizle ilgilenecek, hasat toplayacak ve farklı farklı eşyalar üreteceğiz. Nesiller boyu sürecek bir köy inşa etmek için kolları sıvayacağımız oyunda köydeki diğer insanlarla tanışacağız, arkadaş olacağız ve hatta gerçek aşkı bile bulabileceğiz.

Roots of Pacha’nın sistem gereksinimleri de açıklandı

Oyunun resmi duyurusu ile birlikte Steam sayfası da açıldı. Oyunun resmi mağaza sayfasında sistem gereksinimleri de paylaşılmış. Tıpkı Stardew Valley gibi, Root of Pacha’yı oynamak için fazla bir sisteme ihtiyacınız olmayacak. İşte sistem gereksinimleri:

  • İşletim Sistemi: Windows 7 veya üstü
  • İşlemci: Intel Core i5 1.5GHz veya üstü
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: 512 MB Shader Model 3.0+ destekli bir ekran kartı
  • DirectX: Sürüm 10
  • Depolama: 600 MB boş alan
Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı