Oyun

Salgına Karşı Ayakta Durabilmek: World War Z

Epic Games’in piyasa sürdüğü en iyi oyunlardan birisi olan World War Z, günümüzde yaşanan karantina günlerinde oynayabileceğiniz güzel bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Bir zombi salgınından sonra yaşamda kalmaya çalışan dört kişilik bir ekibi konu edinen oyun, filmini aratmayacak denli özel sahneleri barındırıyor.

World War Z filmi ile büyük sükse yapmış ve salgın filmleri arasında yerini almıştı. Filminin hemen ardından oyunu da yine aynı konsepte sahip olacak şekilde oyun severler ile buluşmuştu. Atmosfer ve konunun işlenişi olarak son derece dikkat çekici olan oyun 6 farklı sınıf seçeneği ile başlıyor. Oyunda yer alan karakterler ve sınıflar birbirlerinden ayrı olarak tasarlanmış. Her sınıfın kendisine göre ayrı yetenekleri bulunuyor ve bölüm geçtikçe bu yetenekler artıyor.

Zombilere Karşı Koymak

Oyun bölümleri New York, Tokyo, Moskova ve Kudüs olarak dört farklı bölüme ayrılmış. Temelde her şehir için ise üç bölüm bulunuyor ve böylece oyun toplam 12 bölümden oluşuyor. Filme sadık kalan yapısı sayesinde oyun boyunca her an aksiyonu, gerilimi ve korkuyu yaşayabiliyorsunuz. En büyük zorluk ise oyun boyunca mermi bulmanın güç olması, bu yüzden mermilerinizi kullanırken dikkatli olmanız gerekiyor.

Oyunun en beğenilen taraflarından birisi zombilerin koşarak üstünüze gelmesi ve çok fazla sayıda olmaları. Bu durum bir süre sonra bıkkınlık verecek kadar bir seviyeye ulaşsa da kullandığınız farklı silah çeşitleri ile yine de ilerlemeye devam ediyorsunuz. Zombiler tek başlarına oldukça zayıf olmalarına rağmen sürü halinde hareket ettikleri için bir çatışma anında gerçekten ne yapacağınızı şaşırabiliyorsunuz. Fakat yine de bölüm sonu canavarı olarak adlandırılabilecek farklı zombiler var ve onlara karşı iyi bir mücadele vermeniz gerekiyor.

Oyun, tıpkı filmde olduğu gibi zombilere karşı mücadele veren karakteri anlatıyor. Bu yüzden senaryo bakımından sizi şaşırtacak bir durum yok. Ancak aksiyon seviyor ve amansızca üstünüze koşan zombilere karşı mücadele verecekseniz World War Z iyi bir oyun olarak öne çıkıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı