Oyun

Savaşın En Zor Hali: Champions of Anteria

Dikkat çekici konusu ile birlikte strateji sevenlere farklı bir oyun deneyimi yaşatan Champions of Anteria, saatlerce ekranın başından kalkmamanıza neden oluyor.  Champions of Anteria oyunu stratejiye yeni bir şey katmaktan öte, ilginç kurgusu ile öne çıkıyor.

Şehirler Yükseliyor

Strateji tarzında olan bu oyun ,ilginç hikayesiyle pek çok oyunseverde merak ve maceracı bir anlayış uyandırmaktadır. Anteria adı verilen bir kentte geçen oyun , haydutlar, yağmacılar ve birçok kötü adamla mücadele etme işlevine dayalıdır. Oyunun başında oynanan kısa fragman tarzı ile oyunun tüm dinamikleri daha rahat anlaşılabilmektedir. Tek başına mücadele etmek oyunda mümkün olmadığından bazı yardımcı kahramanlar aracılığıyla mücadele etmek oyunun temel yapı taşlarından biridir. Her bir yardımcı kahramanın belirli güçleri vardır ve bu güçleri istediğiniz yönde kontrol edebilirsiniz.  Saldırı ve hareket etme nitelikleri de çoklu oyuncu sistemdeki gibi benzer niteliklerde gerçekleştirilmektedir.  İstediğiniz zaman yardımcı kahramanlara komut verebiliyor ve isteklerinizi yerine getirtebiliyorsunuz bu da bir nevi çoklu oyuncu sistemine girmek de olmuş oluyor.

Oyunda en önemli durum ise kahramanların birbirleriyle ilişkili bir biçimde hareket ediyor olmasıdır. Hepsinin birbirinin bir sonraki hamlesini bilmeli ve ona göre hareket ettirilmesi gerekmektedir bunun da tek yöntemi oyunseverin vereceği komutlardır. Çok büyük harita yapısına rağmen yönettiğiniz kahramanlar sayesinde haritanın birçok bölgesine yardımcı kahramanları göndererek iş bölümü yapabiliyor bu sayede kısa sürede haritayı tamamlamış ve pek çok görevi bitirmiş durumda oluyorsunuz. Yalnızca savaş bölümünden yer almayan bu oyun aynı zamanda şehir kurma görevini de taşımaktadır. Yardımcı kahramanlarınızın yükselmesi ve şampiyon olabilmesi açısından bu şehir kurma görevi oldukça önem arz etmektedir. 

Gün gün ilerleyen ve her görevin bitişinde günün sonu olduğu anlaşılmaktadır. Bir sonraki güne görevleri tamamladığınız takdirde geçebiliyorsunuz. Oyunsevere hem strateji hem de savaş imkanı sunan bu oyun keyifli saatler geçirilmesini sağlayabiliyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı