Oyun

Savaşın Farklı Boyutu: Deployment

2018 yılında Whale Rock Games tarafından geliştirilen çevrimiçi çok oyunculu savaş oyunu  olarak da anılan Deployment oyunu , savaş oyunu seven oyunseverlerin sıkılmayacağı bir tarzdadır. Aksiyon tarzı olan bu oyun yapay zekaların, bilgisayarların eşliğinde dünyanın yok olduğu bir atmosferde geçmektedir.

Aksiyon ve Savaş Bir Arada

Deployment oyunu içerisinde pek çok sınıf barındırmaktadır. Aynı zamanda bu oyunda insanlar değil robotlar yer almaktadır. Birbirleriyle çetin bir savaşa giren robotların savaş için gerekli ekipmanları ve seviye atladıkça ellerine geçen herhangi bir bireysel yetenekleri yoktur. Teke tek olarak da oynanan bu oyun aynı zamanda takım olarak da oynanabilmektedir. Oldukça basit ve hızlı olan bu oyunda seçeceğiniz 5 farklı sınıftan birine dahil oluyorsunuz. Oyundaki asıl strateji rastgele belirlenen haritalara çok fazla hakim olmak ve seçeceğiniz sınıfın oldukça yüksek bir başarı elde etmesidir. Doğru haritanın üzerinde doğru bir zamanda bulunmak haritada bulunan odalarda yer alan sütunları ele geçirmek oyunu başarıyla sonlandırabilmek için asıl görevdir. Bu sütunlardan en önemlisi sağlık ya da hasar sütunlarıdır. Bunları kontrol etmek aynı zamanda hayati bir durum taşımaktadır.

Hayatınızın tehlikeye girdiği bu bölümde sistemi çalıştırabilmek diğer odada bulunan Unlock butonuna basarak aktif hale getirmekle mümkün olmaktadır. Bu durumda oyun bir odadan diğer odaya şeklinde ilerlemektedir. Seçtiğiniz sınıfların yanlarınıza gönderdiği yardımcılar ile oyun daha da ivme kazanmakta ve rakiple çetin bir aksiyon yaşanmaktadır.  Her bir görevi yerine doğru bir şekilde getirdiğinizde bireysel olarak olmasa da bulunduğunuz sınıfa yeni bir özellik ekleyebiliyorsunuz bu da savaş esnasında siz ve sınıfınız için avantaj sağlamış oluyor. 

Genellikle takım olarak oynanması tercih edilen bu oyun keyifli vakitler geçirmenizi sağlayabilir. Aynı zamanda grafikleri ile de gözlerinizi kamaştırabilir ve size adeta gerçek bir başka dünyanın savaşında yer aldığınızı hissettirebilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı