Oyun

Sea of Thieves Yakında Steam’deki Yerini Alacak

Uzun yıllardan beri Microsoft, Xbox konsol modeli için “özel” geliştirilen oyunları PC’ye de uyarlamaktan geri kalmıyor. Fakat son zamanlarda şirket kendi oyunlarını Steam platformu üzerinde yayına vererek strateji değişikliğine gitti. Bunun son örnekleri arasında Age of Empires II Definitive Edition ve Halo: The Master Chief Collection sayılabilir mesela. Bu oyunların her biri Valve’nin dijital oyun mağazası üzerinden indirilebiliyor. 

Bugün geldiğimiz noktada ise Microsoft, yukarıda adını andığımız oyunların arasına Sea of Thieves’in de katılacağını resmen duyurdu.

Çıktığı ilk günden bu yana Sea of Thieves’i PC platformunda oynayabilmenin tek yolu vardı: PC için Xbox Game Pass aboneliğine sahip olmak. Fakat günün sonunda oyunun Steam’e gelmiş olması bu zorunluluğu ortadan kaldırdı. Dahası, Microsoft’a çok daha geniş bir oyuncu kitlesine ulaşma imkânı sunmuş oldu. Böylece Game Pass aboneliğine ihtiyaç duymadan, parasını ödeyerek oyunu Steam kütüphanesine ekleyebilmek mümkün hale geldi.

Çıkış tarihi henüz belli değil

PC platformu için en büyük dijital oyun mağazası olarak niteleyebileceğimiz Steam’de yerini alan Sea of Thieves’in çıkış tarihi şuan için bilinmezliğini koruyor. Buna rağmen arama yaptığınız zaman oyunun detaylarının listelendiği sayfaya girebilmeniz mümkün. An itibariyle oyunu istek listesine ekleyip çıkışı netleştiği zaman ödemesini yapıp satın alabilme seçeneğiniz var. 

Fiyatı aynı kalacak

İyi haber şu ki Microsoft, Steam’de listelenmeye başlayan oyunun fiyatının Microsoft Store’dakiyle aynı olacağını duyurdu. Buna göre 39.99 dolar ödeme yapan kullanıcılar oyunu kütüphanelerine ekleyebilecekler. Ek olarak oyunun Steam versiyonu çarpraz oynama desteğine de sahip olacak. Yani Steam’den satın alan herhangi bir oyuncu, aynı oyunu Xbox One veya Microsoft Store PC sürümünde oynayan bir başkasıyla mücadele edebilecek.

Aynı şekilde oyunun Steam versiyonunda kaydettiğiniz ilerlemeleri başka platformlarda olduğu gibi bulabilmeniz de mümkün. Tam bir entegrasyon söz konusu yani. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı