Oyun

Silent Hill P.T.’nin Gelini Lisa Nasıl Öldürüldü

Birinci şahıs psikolojik korku oyunu Silent Hill P.T. ile alakalı bir video yayınlayan geliştirici Lance McDonald, oyunda Lisa’ya ne olduğu konusu dahil birçok soruya cevap verdi. McDonald, videoda gizemli oyun hakkında ilginç detaylar vermeyi ihmal etmedi.

5 Yıldır Zirveye Oynuyor

İçerdiği korku dolu sahneler nedeniyle 18 yaş üzerindeki oyuncu kitlesine hitap eden Silen Hill, 2014 yılında korku severler ile buluştu. Yıllar geçtikte alanında büyük bir ilerleme kaydeden oyun hakkında hala çözümlenememiş gizemler bulunmakta. 5 yıl geçmesine rağmen halen geliştirici tarafından farklı özellikleri gösterilen oyunun son videosu da dikkat çekmeyi başarmış durumda.

Lance McDonald, Silent Hill P.T. hakkında daha önce de yapmış olduğu kamera ayarları ile daha korkunç bir hal alabileceğine değinmişti. Bu defa da yayınladığı video, oyun içerisinde birçok kullanıcının sorduğu ‘Lisa’ya ne oldu?’ sorusuna cevap niteliği taşımakta. Bir gelin olduğu bilinen Lisa’nın öldürülmüş olduğu oyunu yakından takip edenlerin bilgisi dahilindedir. Ancak nasıl öldürüldüğü hakkında çeşitli fikirler bulunmaktaydı. Oyun severlerin bu merakını gidermek için kamera ayarları ile oynayan Lance, karanlık gibi görünen bir odadaki korkunç manzarayı gözler önüne sermekte.

Kafası Koparılmış Bir Ceset Görünüyor

Videoda girilen oda bir banyo ve içerisinde bir küvet var. Ancak tahmin edebileceğiniz gibi kanlı bir suyla dolu. İçerisinde de bir ceset yer almakta. Küvetteki bu cesedin ölümü ise kafasının koparılması şeklinde. Lisa’nın giydiği gelinlik ile örtüşen bir kıyafet bulunan cesedin gelin Lisa’ya ait olması büyük ihtimal. Bu korkunç manzarayı oyun şirketinin neden kaldırdığı ise farklı sorulara kapı aralamış görünmekte. Çok korkunç bir sahne olması iddialardan yalnızca biri. Belki de oyun şirketi, bu sahneyi ileriki zamanlarda göstermeyi planlamaktaydı. Bu soruların cevabı henüz verilmiş değil.

Lance McDonald, oyunların arka planı ile ilgilenen bir bağımsız oyun geliştirici. Yapmış olduğu kamera değişiklikleriyle birinci kişi gözünün dışına çıkmaya çalışan McDonald, daha önce de Imogen, Bloodborne ve Dark Souls ile günden olmayı başarmıştı. Korku oyunlarını bu şekilde inceleyen Lance, Silent oyununun da peşini bırakmamaya kararlı görünmekte. Bir oyun hackeri gözüyle bakılan geliştirici, niçin bu şekilde oyunların arka planı ile uğraştığı sorulduğunda, ‘Ben bir canavar değilim, ancak bu oyunların arka planını araştırmayacağım anlamına gelmiyor.’ şeklinde cevap vermişti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı