Oyun

Sony El Konsollarına Kapıyı Kapattı

Sony şu sıralar PlayStation 5 oyun konsolu üzerinde çalışıyor olsa da oyun severler Sony’den bir el konsolu bekliyor. Sony PlayStation el konsolu için açıklama yaptı. 

PSP ve PS Vita ile bir zamanlar el konsolu denilince akla ilk gelen marka olan Sony, daha sonrasında el konsolu pazarından çekilmişti. PS Vita sonrasında yeni bir el konsolu tanıtmayan Sony’nin yeni bir el konsolu tanıtıp tanıtmayacağı merak ediliyordu. Bu yılın başlarında PS Vita üretimini sonlandıran Sony, el konsolları hakkında açıklamada bulundu. 

Sony PlayStation’ın başındaki isim olan Jim Ryan yaptığı açıklamada Sony’nin artık el konsolu üretmeyeceğini bunun yerine PlayStation 5’e odaklanacağını belirtti. Ryan açıklamasında PlayStation’ın el konsolu olan PS Vita’nın muhteşem cihaz olduğunu ve oyun dünyasını şekillendiren önemli cihazlardan biri olduğunu belirtti ve ekledi. PlayStation olarak şimdilik yeni bir el konsolu fikrimiz bulunmuyor. 

Meydan Switch’e Kaldı!

Sony’nin yeni bir el konsolu üretmemesi nedeniyle ortaya çıkan el konsolu boşluğunu Nintendo Switch modeli ile el konsolu pazarında önemli bir ivme kazanmıştı. Kullanıcılar tarafından çok sevilen Nintendo Switch modelinin ardında Nintendo, daha küçük boyutlara ve daha düşük fiyat etiketine sahip olan Nintendo Switch Lite modelini tanıtmıştı. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı