Oyun

Sony İki Büyük PS4 Oyununu Ücretsiz Veriyor

Sony, Evde Oyna adını verdiği bir etkinliği duyurarak bu ay Playstation 4 sahiplerine ücretsiz iki büyük oyun vereceğini duyurdu. Uncharted: The Nathan Drake Collection ve Journey oyunları 16 Nisan’dan 5 Mayıs’a kadar ücretsiz olarak oyun severlere dağıtılacak.

Sony Interactive Entertainment, Evde Oyna adı verdiği bir etkinliği duyurarak Playstation 4 sahiplerine ücretsiz oyunlar vereceğini açıkladı. COVID-19 olarak bilinen korona virüsün yayılmasını önlemek adına adım atan Sony, oyunculara ücretsiz oyunlar vererek onların evde zaman geçirmelerini ve sosyal mesafeyi korumalarını sağlamak istiyor. Buna benzer bir örneğe geçtiğimiz günlerde EA Games’de canlı yayınlar gerçekleştirerek ve oyunlarına yeni ek paketlerin geleceğini duyurarak imza atmıştı.

Sony PS4 oyunlarını ücretsiz veriyor

Sony Evde Oyna etkinliğinin bir parçası olarak tüm PS4 kullanıcılarına her yeni oyunuyla aksiyonu bir üst seviyeye çıkartan Uncharted: The Nathan Drake Collection ve ödüllü oyun Journey’i ücretsiz olarak dağıtacağını duyurdu. Playstation markasının önde gelen iki oyunu TSİ 16 Nisan Perşembe günü saat 06:00’da ücretsiz olarak verilmeye başlanacak ve 5 Mayıs 06:00’da tekrar paralı olarak satılmaya başlanacak. Bu süre zarfında yapmanız gereken tek şey Playstation Mağazasına gidip oyunları kütüphanenize eklemek.

Sony İki Büyük PS4 Oyununu Ücretsiz Veriyor
Journey

Ayrıca şunun da notunu belirtelim, bu oyunlar PS Plus gibi belirli bir süreliğine oynanabilir değil, kütüphanenize eklediğiniz andan itibaren tamamen sizin olacak. Sony ayrıca yaptığı duyuru ile birlikte kullanıcıların oyunu indirmesinin normalden biraz daha uzun sürebileceğini söyledi. Nedeni ise Sony’nin tıpkı Netflix ve YouTube insnaların eve kapanmasından sonra artan internet kullanımının ilerleyen zamanlar altyapıda sıkıntılar yaratmaması adına PS4 sunucularının indirme hızlarının düşürmesinden kaynaklı.

Sony geliştiricilere maddi destek sağlayacak

Evde Oyna etkinliği birçok oyuncu için ücretsiz oyun anlamına gelse de aslında pek de öyle değil. Sony ücretsiz oyunların yanı sıra Evde Oyna etkinliğinin bir sonraki aşamasında neler yapacağını da açıkladı. Yapılan açıklamaya göre “Kreatif Fon” adını verdiği ikinci adımda, salgın sırasında beklenmedik zorluklarla karşılan bağımsız geliştirici ortaklarına maddi destek sağlamak amacıyla 10 milyon dolarlık bir fon başlattığını da duyurmuş oldu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı