Oyun

Sony İki Özel Oyununu Marketten Kaldırdı

Sony, Playstaiton 4’e özel olarak geliştirilen iki oyununu Playstation Store üzerinden kaldırarak satışlarını durdurma kararı aldı. Korona virüsü yüzünden geçtiğimiz günlerde stüdyoları ağır yara alan Sony, oyunların ne zaman tekrar satışa çıkacağı konusunda net bir bilgi vermedi.

Korona virüs salgınından önce Sony başarılı bir grafik çizerek bu seneyi oldukça kazançlı bir şekilde geçirmeyi düşünüyordu. Nisan ayında PS4’e özel olarak geliştirilen Final Fantasy 7 Remake ile bir başarı zinciri oluşturmayı planlayan şirket, Mayıs ayında bu zincire The Last of Us Part 2 ve Iron Man VR’ı ekleyecek, Haziran ayında Ghost of Tsushima ile belki de PS4 defterini tamamen kapatıp Aralık ayında PS5 çağını açmayı planlıyordu. Fakat Sony’in kurduğu planlar korona virüs yüzünden bozuldu ve şirket virüsün sebep olduğu lojistik sıkıntılar sebebiyle The Last of Us Part 2 ve VR için geliştirilen Marvel’s Iron Man’i belirsiz bir tarihe ertelemek zorunda kalmıştı.

The Last of Us 2 ve Iron Man VR marketten kaldırıldı

Oyunların satış yüzdelerinin çoğunu fiziksel kopya satışları belirlediği için Sony bu iki oyunu sadece dijital satışa çıkarma riskini göze almamış ve tam çıkış yapmasını istediği için erteleme kararı almıştı. Bu karar sonrası Sony, Mayıs ayında oyuncuların The Last of Us’ı bitirdikleri andan itibaren beklemeye başladıkları The Last of Us 2 ve Marvel’s Iron Man VR’ı fiziksel olarak dağıtamayacağı için dijital marketi Playstation Store’dan da kaldırdı. Bu iki oyunu kaldırılmadan önce ön sipariş yoluyla alan oyuncuların ise parası Sony tarafından iade edilmeye başlandı.

Sony, İki Özel Oyununu Marketten Kaldırdı
Iron Man VR

Sony’nin The Last of Us ve Marvel’s Iron Man VR’ı marketten neden tamamen kaldırdığına dair resmi bir bilgi yok. Genellikle böyle bir durum olduğunda Sony ertelenen oyunun çıkış tarihini güncelleyip satışa devam ederdi fakat korona virüs pandemisinin ne zaman biteceğine dair kesin bir bilgi olmaması sebebiyle Sony her iki oyunu için de henüz belirli bir tarih oluşturmamış gibi duruyor. Ancak yine de ertelenen oyunların kaderi için fazla endişelenmeden Sony’den gelebilecek olan güzel haberleri beklemekte fayda var.

Ghost of Tsushima da ertelenecek mi?

The Last of Us 2 ertelendikten sonra oyuncular gözlerini belki de Playstation 4 platformunun son oyunu olabilecek olan Ghost of Tsushima’ya çevirdi. Şimdilik Ghost of Tsushima’nın ertelenme gibi bir durumu söz konusu değil, oyun planlandığı gibi Haziran ayında çıkacak fakat eğer korona virüsü Haziran ayına yaklaştığımızda da etkilerini bu denli gösterirse Sony bir kez daha zor bir karar verebilir gibi duruyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı