Oyun

Sony PS4 Özel Oyunları Hakkında Açıklama Yaptı

Sony, Days Gone gibi PS4 özel oyunlarının dün Amazon’da PC için listelenmesi sonrası açıklamalarda bulundu. Days Gone’a ilave olarak God of War, The Last of Us, Bloodborne ve birkaç tane daha PS4 özel oyunu Amazon’da listelenince oyun dünyası ikiye bölündü.

Dün gece geç saatlerde Amazon Fransa’da ilk olarak Days Gone’ın, ardından The Last of Us, The Last of Us 2, Gran Turismo Sport, God of War, Uncharted: The Nathan Drake Collection, Persona 5: Royal ve Bloodborne PC için listelendi. Bu listelemeler sonrası forumlarda oyuncular tartışmaya başlamış ve halihazırda Horizon Zero Dawn’ın PC gelecek olması PS4 hayranlarını endişelendirmeye başlamıştı.

Days Gone PC’ye mi gelecek?

26 Nisan 2019’da PS4 platformuna özel olarak çıkan Days Gone, dünkü listelemelerin başını çekiyordu. Başarılı oyunun Japonya’da satış rekoru kırdıktan sonra dünyanın diğer bölgelerinde de God of War ve Spider-Man kadar satması için oyunun PC portu bazı oyuncular için çok olası görünüyordu. Horizon Zero Dawn’ın bu yaz PC’ye gelecek olması için bazı oyuncuları üzerken bazı oyuncuları da Days Gone konusunda heyecanlandırmıştı.

Sony PS4 Özel Oyunları Hakkında Açıklama Yaptı
Days Gone

Days Gone listelendikten sonra belki de çıkış yaptığı günden beri PC’ye geleceği konuşulan Bloodborne da PC için listelendi. Hemen ardından The Last of Us, God of War, The Last of Us 2, Gran Turismo Sport, God of War, Uncharted: The Nathan Drake Collection, Persona 5: Royal ve oyunları da Amazon Fransa’da listelendi. Oyuncular bu duyurulardan sonra Horizon PC’ye duyurulduktan sonra yapılan Playstation’ı daha çok insana tanıtma yolları arıyoruz açıklamasını hatırladı ve Sony ‘nin PS5 çıkmadan önce eski oyunlarla reklam yapma çabası içine girdiği düşündü. Fakat neyse ki durum kontrolden çıkmadan önce Sony resmi bir açıklama yaptı.

Sony özel oyunlarının PC’ye gelmeyeceğini söyledi

Sony oyuncular arasındaki tartışmalar ve iddialar artmaya başladıktan sonra “Bahsi geçen oyunların PC’ye geleceğine dair herhangi bir resmi açıklamamız bulunmamaktadır,” sözlerini kullanarak yaptığı resmi bir açıklama ile Amazon Fransa’da ortaya çıkan listelemelerin gerçeği yansıtmadığını duyurmuş oldu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı