Oyun

Sony PS5 İçin Yeni Bir Asistan Patenti Satın Aldı

Sony, merakla beklenen yeni nesil konsolu PS5 için planlama konusunda oyunculara yardımcı olabilecek bir asistan için patent satın aldı. Apple’ın Siri yapay zekasına benzetilen bu asistan, oyuncular için oyun oynarken zaman tutma, etkinlik takvimi oluşturma gibi birçok özelliğe sahip olacak.

Playstation 5 için konsolun hayranların arasındaki beklentiler her geçen gün artmaya devam ediyor ve konsol oyuncuları haklı olarak yeni nesil konsolda hangi özelliklerin olacağını öğrenmek için can atıyor. PS5’de ne gibi özelliklerin olacağına dair ortada birçok söylenti dolaşıyor ancak bilinen bir gerçek var ki o da daha konsol hakkında açıklanacak olan bir sürü özelliğin gizemini koruması. Çünkü Sony cephesinden PS5’in teknik özelikleri ve kontrolcüsü dışında herhangi resmi bir bilgi gelmiş değil. Ancak Sony tarafından geçtiğimiz günlerde alınan bir patente bakılırsa PS5 yeni bir özelliğe sahip olabilir. Bu özellik her ne kadar devrimsel bir yenilik olmasa da yoğun programı olan oyuncuların yardımına yetişebilir.

Sony PS5 İçin Yeni Bir Asistan Patenti Satın Aldı
DualSense

Takip edenlerin bileceği üzere PS5’in kontrolcüsü olan DualSense geçtiğimiz aylarda tanıtılmıştı ve önceki nesillerde kullanılan DualShock kontrolcülerine bakıldığında geçirdiği evrim yeni nesil konsolun beraberinde birçok yenilik getireceğini işaret eder nitelikteydi. Kontrolcünün duyurulmasından sonra birçok Playstation hayranı nesiller arası ne gibi önemli değişiklikler olacağını merak etmeye başlamıştı ve Sony tarafından alınan son patentlere bakılırsa konsol oyunculara yardım etmek için etkileyici bir teknolojiye sahip olacak. Son alınana patente göre PS5, oyunculara oyunda geçirmek istedikleri süreye göre ayarlanabilecek.

Sony’nin aldığı patent konsolun yazılımında yer alacak olan bir asistan hakkında ve bu asistanı Apple’ın Siri yapay zekasına benzetsek yanlış olmaz. PS5’de yer alacak olan bu asistan oyuncuların sahip olduğu süreyi oyunda geçirmeleri gerek süreye göre ayarlayabilecek. Yani yapay zeka siz oyun oynarken oyundan bilgiler toplayacak ve oyunda yapmanız gereken bir sonraki görevin ne kadar zaman alacağını size söyleyerek ayarladığınız süreyi aşması halinde programınızda oluşabilecek aksaklıklar hakkında sizi uyarabilecek. Birçok kişi için yeni sayılmayacak bu yenilik bilgisayar destekli tarafından birçok asistan tarafından yerine getirebiliyordu fakat konsolun kendi içinde olması yoğun bir gün geçiren kullanıcılar için oldukça iş yapacak gibi duruyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı