Oyun

Sony PS5’in Çıkış Tarihi Hakkında Açıklama Yaptı

Sony, corona virüsü sebebiyle artan söylentilere karşı olarak yeni nesil konsolu PS5’in çıkış tarihi için açıklamada bulundu. Şirket konsolun planlandığı şekilde yılbaşından çıkacağını söyledi.

Corona virüsü pandemisinin oyun dünyasını ağır şekilde etkilemeye başladığı günden bu yana çoğu oyuncu virüsün yeni nesil konsollar PS5 ve Xbox Series X’in çıkış tarihini etkileyip etkilemeyeceğini merak ediyordu. Gelen söylentilere, tahminlere ve raporlara bakıldığında, birçok çalışanın bu sıkıntılı dönemlerde evde kalmak zorunda olması ve artan spekülasyonlara rağmen hem Sony hem de Microsoft’un öngörülmeyen bu zorluklarla nasıl başa çıkacakları konusunda sessiz kalması nedeniyle iki konsolun da çıkış tarihinin belli bir ölçüde etkilenebileceği düşünülüyordu. Sonunda iki şirketten biri sonunda durum konusunda bir açıklama yaparak oyunculara güzel bir haber verdi.

Playstation 5’in çıkış tarihinde değişiklik olmayacak

Corona virüsün oyun dünyası, daha doğrusu yeni nesil konsollar, üzerindeki etkilerini bilmeyenler için bir süredir Playstation 5 ve Xbox Series X’in çıkış tarihi konusunda pandeminin başlangıcından beri bazı iddialar olduğunu söyleyelim. Bazı analistlerin verdiği raporlarda iki yeni konsolunda virüsün şiddetine bağlı olarak ciddi gecikmeler yaşayabileceği söylendi. Sony ve Microsoft’un en yeni cihazlarının virüs sebebiyle ertelenebileceği hala bir tarafta ihtimaller doğrultusunda bulunsa da, gelen son açıklamalar PS5 için umut verdi.

Sony PS5’in Çıkış Tarihi Hakkında Açıklama Yaptı

Bloomberg’e konuşan Sony’nin sözcüsü, Playstation 5’in çıkış tarihinin corona virüsünün yayılmasını önlemek adına atılan adımlardan etkilenmeyeceğini ve konsolun planlandığı şekilde yıl sonunda raflardaki yerini alacağını söyledi. Yetkilinin verdiği bu haber şüphesiz corona virüs sebebiyle yeni nesil konsolların etkileneceğini düşünen kişilerin yüreğine su serpti.

Sony PS4’ün indirme hızını düşürdü

Sony ayrıca Netflix ve YouTube gibi bir karar alarak PS4 servisindeki indirme hızlarını yavaşlattığını duyurdu. Sony, “Oyuncular oyunları biraz daha yavaş veya gecikmeli indirebilir fakat hala daha oyunların keyfini sürebilir. Benzeri görülmemiş bu durum devam ederken internet istikrarını sağlamak için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz,” açıklamasında bulunarak Sony indirme hızlarını yavaşlattığını resmen açıklamış oldu. Playstation 4’ün çevrimiçi hizmetlerinin bu karardan ne denli etkileneceğini tam kestirilemese de, yetkili makamlardan gelen isteklerin ve artan oyuncu sayısına uygun bir bant genişliği bulmak şu sıralar Sony için temel bir öncelik gibi gözüküyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı