Oyun

Sony PS5’in Çıkış Tarihi Söylentilerini Yalanladı

Geçtiğimiz günlerde bir kaza sonucu ortaya çıkan PS5’in Ekim ayında çıkacağı söylentisi konsolu merakla bekleyen birçok oyuncuyu heyecanlandırmıştı. Ancak Sony cephesinden gelen resmi bir açıklama ile bu sızıntıların gerçeği yansıtmadığını ve sızan çıkış tarihinin yanlış olduğu söylendi.

Playstation 5 hakkında detaylar hala daha Sony tarafından sır gibi saklansa da konsolun meraklı hayranları sağdan soldan gelen resmi olmayan söylentiler ve sızıntılarda bilgi aramaya devam ediyor. Konsolun bugüne kadar sadece kontrolcüsü olarak DualSense ve teknik özellikleri tanıtılmış olsa da oyuncuların asıl merak ettiği nokta konsolun ta kendisi ve çıkış oyunlarıydı. Ortaya hem oyunlar hem de konsolun özellikleri hakkında iddialar atılsa da işin diğer tarafında da Sony yeni nesil konsolu ortaya atılan hiçbir söylenti hakkında yorum yapmıyordu fakat geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan PS5’in çıkış tarihi söylentisi sonrası konsolun geliştiricileri söylentilerin yayılıp kontrolden çıkmasını engellemek için hemen olaya müdahale etti.

Sony PS5’in Çıkış Tarihi Söylentilerini Yalanladı
PS5’de devam oyunu geleceği söylenen Days Gone

Geçtiğimiz günlerde Sony Interactive Entertainment’in yayınladığı bir iş ilanında Playstation 5’in Ekim ayında çıkacağı belirtilmişti. Yanlışlıkla paylaşılan bu bilgi sonrası oyuncular ve konsolun meraklıları hemen bu bilgiler üzerinden tartışmaya başlayınca, Japonya’nın ünlü video oyun dergisi Famitsu yetkilileri daha fazla bilgi için hemen Sony yetkililerine ulaştı. Playstation 5’in arkasında bulunana geliştirici ekip ise çıkış tarihini doğru olmadığını ve bu hatanın nasıl meydana geldiği hakkında açıklama yapıldı. Sony cephesinden bu yönde verilen bilgilere göre iş ilanından sorumlu olan Recruit Career, ilana PS5’in çıkış tarihi bilgisini yanlışlıkla koymuş. Sony’nin açıklamasından sonra Recruit Career resmi sitesinden Sony’den onay almadan yanlış bilgi paylaştıkları için bir özür mesajı yayınladı.

Playstation 5’in Ekim ayında çıkması yalanlanmış olsa da Sony yeni nesil konsolun 2020’nin son çeyreğinde geleceğinin altını bir kez daha çizdi. Mühendislerin hala daha konsolun son rötuşları için uğraştığı düşünüldüğünde Ekim ayında konsolun piyasada olması pek muhtemel görünmüyor. Bu haber sonrası hayal kırıklığına uğrayan konsolun takipçileri için güzel bir haber vererek yazımızı sonlandıralım. Summer Game Fest etkinliğinin katılımcılarından biri olan Sony, Haziran ayında düzenleyeceği bir konferans ile hem PS5 hakkında yeni bilgiler verebilir hem de PS5’e çıkış yapacak olan oyunları tanıtabilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı