Oyun

Sony Yayınladığı İş İlanında PS5’in Çıkış Tarihini Açıkladı!

Sony yanlışlıkla PlayStation 5’in çıkış tarihini planlanandan daha erken bir vakitte açıkladı. Bu özellikle PlayStation 5’in çıkışını merakla bekleyen konsol tutkunları için iyi haber demek.

Japonya genelinde yayınlanan bir iş ilanında PS5’in Ekim ayında çıkış yapacağı bilgisi yer aldı. Türkçeye çevirdiğimizde ilanın açıklamasında şu satırların yazıldığını görüyoruz:

“Yerli ve yabancı en iyi yedek parça tedarikçilerini seçerek tasarım ve kalite departmanlarımızın işbirliğiyle Ekim 2020’de çıkış yapması planlanan PlayStation 5’i meydana getirmeyi planlıyoruz.”

Hatırlanacağı üzere Xbox Series X’in de Kasım ayında çıkış yapacağı haberi sızdırılmıştı. Sony muhtemelen Ekim ayında PS5’i tanıtıp Microsoft’a çelme takmayı planlıyor olabilir.

Xbox Series X daha ucuza satılacak

Ancak görünen o ki Microsoft’un eli de armut toplamayacak. Sony’nin erkenden hamle yapmasına karşı ABD’li şirket daha ucuz bir konsol modelini piyasaya sürerek cevap vermeyi hedefliyor.

Nitekim sektörün önde gelen alasitlerin Michael Patcher, Sony’nin PS5 için 499 dolarlık bir fiyat etiketi planladığını öne sürdü. Öte yandan Xbox Series X ise 399 dolara satılacak ve uygun fiyatıyla PS5 satışlarından kendine pay devşirecek. Aradaki 100 dolarlık fark için çoğu oyuncunun Xbox’tan yana tercih kullanacağını tahmin etmek güç değil.

Öte yandan Wedbush Securities analistleri de Microsoft’un ilk adımı Sony’den bekleyeceğini, PS5’in çıkışının ardından Xbox Series X’e fiyat biçileceğini öne sürmüş durumda.

Sony: Hata sonucu oluştu

Konuya ilişkin yorumlarına başvurulan Sony ise yeni nesil PS5 oyun konsolunun Ekim ayında çıkacağına ilişkin iddiaları reddetti. Japonya menşeli teknoloji ve eğlence devi, ilanı yayınlayan işe alım firmasının hatası olduğunu belirtti. 

Famitsu sitesinin editörlerine bu bilginin bir hata sonucu ilan açıklamasında geçtiğini belirten Sony sözcüsünün pek inandırıcı bulunmadığını ise söylememiz gerek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı