Oyun

Sony’den Şaşırtıcı E3 2020 Kararı

2020 yılının sonunda yeni oyun konsolu PlayStation 5’i çıkartmaya hazırlanan Sony, yaptığı açıklama ile birlikte E3 2020 etkinliğine katılmayacağını açıkladı. 

Oyun dünyasının en büyük fuarı olan E3 fuarında oyunlarla ilgili pek çok yeni gelişmenin paylaşılıyor. Teknoloji devi Sony yaptığı açıklamada E3 2020 oyun fuarına katılmayacağını açıkladı. 

Japon teknoloji devi Sony’nin 2020 yılı için büyük projeleri bulunuyor. 2020 yılı sonunda yeni oyun konsolunu duyuracak olan Sony’nin E3 2020 oyun fuarına da katılmayabilir. Ünlü oyun analisti Michael Pachter yaptığı açıklamada Sony’nin 9 -11 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan ve dünyanın en büyük oyun fuarlarından birisi olan E3 2020 fuarına katılmayacak. Sony’nin aldığı bu kararını büyük bir hata olarak tanımlayan Michael Pachter, konuyla ilgili olarak “Bildiğim kadarıyla, E3 2020’ye katılmayı planlamıyor. Bir yandan tüketici yönelimi hakkında konuştukları ve öte yandan yılın ana oyun etkinliğini kaçırdıkları için bunun büyük bir hata olduğunu düşünüyorum. Umarım Sony fikrini değiştirir ancak şüpheliyim” dedi. 

Sony’ye yakın kaynakların aktardığı bilgilere göre de Sony Şubat ayında yeni bir etkinlik düzenleyecek ve etkinlikte PlayStation 5 ile ilgili tüm detayları paylaşacak. Geçtiğimiz yıl düzenlenen E3 2019 etkinliğine katılmamıştı. Sony’nin E3 etkinliğine neden katılmadığı bilinmiyor olsa da Sony’nin de konuyla ilgili olarak bir açıklama yapmadığını da belirtmek gerekiyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı