Oyun

Söylentiye Göre Yeni Bir Silent Hill Geliştiriliyor

Gelen yeni iddialara göre Konami Sony ile el sıkışarak yeni bir Silent Hill oyunu için çalışmaya başlamış. Gelen iddialar aynı zamanda iki şirketin yeni oyunu Gravity Rush oyunlarıyla tanıdığımız Team Gravity adlı stüdyoya emanet ettiğini de iddia ediyor.

Bir süredir ortalıkta dolaşan yeni Silent Hill oyununa dair söylentilere bugün bir yenisi daha eklendi. Gelen iddialara göre yeni oyun çoktan geliştirme sürecinin girmiş ve yaklaşık bir buçuk yıldır geliştiriliyor. İddialar bununla sınırla kalmayıp yeni Silent Hill oyunu için Sony ve Konami arasında bir ortaklık anlaşmasının yapıldığını da belirtiyor. Bugüne kadar ortaya atılan iddiaları çoğunun asılsız olması yeni oyun hakkındaki bilgileri asılsız ve güvenilmez yapsa da, yeni gelen söylentilerin arkasında artık tanındık bir isim var.

Sony ve Konami, Silent Hill konusunda anlaşmış

Silent Hill hakkındaki iddialar Dusk Golem veya çoğu kişinin AestheticGamer olarak tanıdığı, son günlerde Resident Evil 8 söylentileriyle sık sık gündeme gelen kişi tarafından ortaya atıldı. Yeni Resident Evil oyunu hakkında oldukça kesin açıklamaları olan ve geçmişte önceki oyunlar hakkında öne sürdüğü iddiaların büyük oranda doğru çıkması birçok oyuncuyu heyecanlandırmaya şimdiden başladı. AestheticGamer, yeni Silent Hill konusunda Sony’nin mutlu sona ulaştığını ve oyunu daha önce Gravity Rush ile Siren oyunlarının geliştirici koltuğunda oturmuş Japonya’nın önde gelen oyun geliştiricilerinden olan Team Gravity’e emanet ettiğini iddia etti. Team Gravity bünyesinde orijinal Silent Hill yönetmeni Keiichiro Toyama’nın da bulunması bu iddiayı oldukça güçlendiriyor.

Söylentiye Göre Yeni Bir Silent Hill Geliştiriliyor

Orijinal Silent Hill oyununda görev yapan Toyama’nın bir süredir yeni bir korku oyunu yapma isteği olduğu tecrübeli ismin basına verdiği konuşmalardan anlaşılıyordu. Ancak Gravity Rush ve Siren serisinin belirli bir başarı üstüne çıkamaması nedeniyse Sony, Toyama’ya yüksek bir bütçe emanet etmekten çekiniyordu. Yaklaşık iki sene önce Konami’nin iki farklı Silent Hill için geliştirici araması sonucu Sony araya girmeyi başarıp Konami ile bütçe dağılımı konusunda el sıkışarak oyunu Toyama’ya emanet etmiş.

Eski Silent Hill yapımcıları yeni oyun için bir araya geliyor

Yeni Silent Hill projesine dahil olan tek isim görünüşe göre sadece Toyama değil. Silent Hill oyunlarında besteci olarak görev yapan Akira Yamaoka ile önceki oyunlarda sanat yönetmenliği yapan Masahiro Ito’nun da projede yer aldığı söyleniyor. Yine bu bilgilerin birer söylenti olduğunu unutulmaması gerektiğini ve en doğru bilgiler için Sony ve Konami cephesinden gelecek bir açıklamayı beklemek gerektiğin hatırlatalım.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı