Oyun

Spiderman Ps4 İncelemesi

Marvel’in Örümcek Adam hikâyesi tamamen kendi evreninde yer almaktadır. Bununla birlikte, oyunda hem çizgi romanlardan hem de Marvel sinematik evreninden ilham alan birçok ayrıntı var, ancak nihayetinde kendimizi oyun için yazılmış orijinal bir hikâyede buluyoruz. Yaklaşık sekiz yıldır suçla savaşan 23 yaşındaki bir örümcek adam ile uğraşıyoruz, bu yüzden tanrıya şükür ki bu bir ” Nasıl Örümcek Adam oldum?”Anlatılacak bir şey değil. Bizim kahraman diğer taraftan, bir hayat ve çeki düzen arıyor, onun iş hayatını yönetmeye çalışır. Günlük hayatında genç bir bilim adamı olan Peter, Daily Bugle’daki işini çoktan bıraktı ve bir laboratuarda çalışıyor. “Diğer işini” günlük işiyle desteklediğini bile söyleyebiliriz, çünkü laboratuarda çözülebilecek bulmaca görevleri vardır. Bu görevleri yerine getirirken, Peter’ın kostümünü güçlendirmek için değişiklikler ve araçlar için gerekli kaynakların yanı sıra deneyim puanları da kazanıyoruz. Bulmacalar yavaş açılmak ve zorluk seviyesi aynı oranda yükselir. Hatta bulmaca en zor deneme yanılma ile kısa sürede çözülebilir, bu yüzden uzun süre düşünmek zorunda değilsiniz. Yine de, yeterince bilimsel olduklarını ve zorluk arttıkça bir şeyi başardığınızı hissettirdiklerini varsayalım.

Sonunda Wilson Fisk’i hapse götüren Örümcek Adam, safça New York sokaklarının artık huzurlu olacağını hayal ediyor. Ama Fisk’in demir yumruğu olmadan, çeteler birbirine girer ve aralarında en dikkat çekici olan Şeytan çetesidir. Kahramanımız bu projenin ne olduğunu ya da neden bu kadar önemli olduğunu bilmese de, çetenin lideri de Şeytan nefesi adlı bir projeye takıntılıdır. Ana hikâye tamamen bu gizli projeye dayanıyor. Adına pek meymenet olmayan bu projenin sırları ortaya çıktıkça, gizemli perde açılır, insanların merakı artar. Tabii ki, Örümcek Adam çizgi romanlarının hayranıysanız, Şeytan’ın dediği an, ne olduğunu biliyordunuz.

Insomniac Games’in yaratıcı Yönetmeni Bryan suicide dediği gibi, Marvel’in Örümcek adamında iki ana tema var. Biri mentorluk, diğeri ortaklık hakkında. Uzun yıllar insanlığa Örümcek Adam olarak hizmet eden parker’ın iki farklı Danışmanı var ve gözlerinde onları büyük ölçüde yüceltiyor. Hatta laboratuardaki akıl hocası sayesinde Peter Parker olarak insanlığa çok daha büyük bir katkı sağlayabileceğine inanıyor. Ortaklık adına, bir zamanlar âşık olduğu Mary Jane’i görüyoruz. Şimdi ikisi kısmen bulutlu ve aralarındaki bu biraz gergin dinamik, Peter’ı çok daha ilginç ve derin bir karakter haline getiriyor. Mary Jane bu evrende cesur bir Elçidir ve kaçınılmaz olarak Spider-Man ile sık karşılaşır. Ve gerçekte kim olduğunu biliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı