Oyun

Star Wars Maverick Yakında Duyurulabilir

Mart ayında sürpriz bir görsel eşliğinde sızdırılan Star Wars Maverick isimli oyun hakkında oyuncuları heyecanlandıran bir gelişme yaşandı. Star Wars markası ile ilgili yaptığı sızıntılarla bilinen bir kişi, Star Wars Project Maverick’in yakın zaman içerisinde resmi şekilde duyurulabileceğini söyledi.

Bilgisayar oyunu geliştirmekle sorumlu olan EA’in Motive Montreal stüdyosu geçtiğimiz Mayıs ayının sonunda resmi Twitter hesabını açmış ve bu olay sonrası ortalıkta söylentileri dolaşan yeni Star Wars oyununu duyurulacağına dair söylentiler büyük bir hızlı artmıştı. Oyunun duyurusu resmi olarak gerçekleştirilmemişti fakat Bespin Bulletin adlı bir Instagram hesabı bugün yaptığı paylaşımla birlikte Star Wars Project Maverick isimli oyununun 9 Haziran tarihinde duyurulacağını öne sürdü.

Star Wars Maverick Yakında Duyurulabilir
Star Wars Jedi Fallen Order

Yapılan her sızıntı gibi, Star Wars Project Maverick için de yapılan sızıntının onaylanmadığını, resmi bilgi olmadığını ve en doğru bilgi için doğrudan geliştiricilerden gelecek olan bilgileri beklemek gerektiğini hatırlatalım. Sızıntının kaynağı olan Bespin Bulletin’in Star Wars markası hakkında yapılan sızıntılar konusunda çoğunlukla doğru bilgiler verdiği de göz önünde bulundurulunca çoğu oyuncu bu bilgilerin doğru olduğuna kesin gözüyle baktı. Hatta Reddit forumlarına taşınan bu bilgi sonrası çoğu Star Wars hayranı ve oyuncu Project Maverick’in önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan Playstation 5 oyun duyuru etkinliğinin bir parçası olduğunu düşünmeye başladı.

Takip edenlerin bileceği zere PS5 oyun duyuru etkinliğini Amerika Birleşik Devletlerinde devam eden protestolar nedeniyle ertelenmişti ve Sony’nin erteleme için attığı tweet tüm zamanların en çok beğenilen oyun paylaşımı olmuştu. PS5 etkinliğinin ertelenmesi ile birlikte Project Maverick’in de ertelenmesi kaçınılmaz oldu. Geçtiğimiz Mart ayında PSN ağında ortaya çıkan Star Wars Project Maverick denildiği gibi 9 Haziran da mı duyurulur yoksa başka bir tarihte mi duyurulur bilinmez fakat EA’in Star Wars Jedi Fallen Order ile yakaladığı Star Wars oyunları başarısını sürdürmesi bekleniyor. Daha önceki söylentiler oyunun değişik bir deneyim süreceğini söylemesi ile oyuncular şimdiden oyun için bekleyişe geçmiş durumda.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı