Oyun

Starfield Hakkında Yakında Büyük Bir Duyuru Gelebilir

Uzun süredir hakkında herhangi bir haber duymadığımız Bethesda’nın yeni oyunu Starfield hakkında çok yakında yeni bilgiler gelebilir. Oyunun resmi internet sitesinin güncellenmesinden sonra şimdi de ESRB derecelendirme durumu oyun hakkında söylentileri körüklemiş durumda.

Geçtiğimiz günlerde Starfield’ın resmi sitesinin güncellenmesinin ardından oyuncular Bethesda’nın yakın zaman içerisinde büyük bir duyuru yapıp yapmayacağını merak etmeye başlamıştı. Dün yayınladığımız The Elder Scrolls 6 haberinde de Bethesda’nın baş ismi Pete Hines’ın Starfield’ın The Elder Scrolls 6’dan önce çıkacağını doğrulaması yeni oyunu bekleyen oyuncuları bir hayli heyecanlandırmıştı. Bugün ise, Starfield’ın Amerika Birleşik Devletleri için hazırlanan internet sitesinin en altında, Eğlence Yazılımı Derecelendirme Kurulu yani ESRB’nin “Rating Pending” ibaresi görüldü. Rating Pending ibaresi henüz ESRB tarafından derecelendirilmemiş ürünlere verilen bir ibaredir. Benzer şekilde Starfield’ın Birleşik Krallık için açılan internet sitesinde de yine bir derecelendirme kurumu olan PEGI’nın geçiCi olarak derecelendirdi ibaresi görüldü.

Peki bu derecelendirme kurumlarının oyun ile ne alakası var derseniz, oyun derecelendirmelerinin genelde oyunlara dair büyük oranda yeni bilgiler yayınlandığı cevabını verelim. Örnek olarak da yapım aşaması tamamlanmış olan ve geçtiğimiz günlerde ESRB tarafından derecelendirilen Cyberpunk 2077’yi örnek gösterebiliriz. Takip edenlerin hatırlayacağı üzere derecelendirme sonuçları sonrası ortaya Cyberpunk 2077 hakkında, bilhassa karakter yaratma ekranıyla ilgili, yeni detaylar ve bilgiler ortaya çıkmıştı. Fakat bir oyunun ESRB’ye gönderilmesi demek o oyunun geliştirme aşamasının tamamlandığı ve kurulun oyunu oynuyor olması anlamına gelmiyor. ESRB’nin sitesinde yer alan bilgiler göz önünde bulundurulduğunda Starfield sitesinde yer alan ibarenin anlamı Bethesda’nın oyun hakkında yeni şeyler duyuracağı anlamına geliyor olabilir.

Eğer Starfield hakkında bir duyuru gerçekleşecekse bu duyuru Summer Game Fest etkinliğinin bir parçası olabilir. Bethesda her ne kadar bu etkinliğin E3 2020’nin yerini tutmayacağını söylese de dijital etkinlikte yer alacak firmalardan biri olduğunu açıklamıştı. Starfield’ın haberlerinin çıkış tarihi ile birlikte ne zaman paylaşılacağı şu anda gizemini koruyor. Bethesda yetkilileri oyunun yeni nesil konsollara geleceğini daha önce belirtmişti. PS5 ve Xbox Series X’in bu sene çıkacağını göz önünde bulundurduğumuz da Starfield’ın çıkış tarihinin yakın olduğunu söylesek pek yanlış olmaz. Son olarak, Bethesda’nın sunumunda sadece Starfield değil, Fallout 76 ve The Elder Scrolls: Online hakkında da yeni bilgiler görebiliriz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı