Oyun

Steam Game Festival Summer Edition Ertelendi

Summer Game Fest’in bir parçası olacağı söylenen Steam Game Festival: Summer Edition’dan oyuncuları üzebilecek bir haber geldi. Oyuncular yeni çıkacak olan oyunların demosunu oynayabileceği etkinliğin bir hafta ertelendiği Geoff Keighley tarafından duyuruldu.

Summer Game Fest etkinlikleri tek tek ertelenmeye devam ediyor. Steam Game Festival: Summer Edition ise Summer Game Fest kapsamında etkilenen son etkinlik oldu. Summer Game Fest’in organizatörü Geoff Keighley, Twitter hesabından yaptığı resmi açıklama ile birlikte Steam Game Festival: Summer Edition’nın 16 Haziran ila 22 Haziran tarihleri arasında düzenleneceğini duyurdu. Steam Game Festival: Summer Edition normalde 7 Haziran’da, yani bugün, başlayacak ve 14 Haziran tarihinde ise son bulacaktı.

Steam Game Festival Summer Edition Ertelendi

Steam Game Festival’in neden ertelendiğine dair resmi bir gerekçe açıklanmadı. Sony’nin PS5 etkinliği ve EA Play gibi Haziran ayında düzenlenmesi gereken diğer etkinliklerin ertelenmesinin belirli bir sebebi vardı. Oyun geliştiricileri Amerika Birleşik Devletlerinde devam eden ırkçılık ve polis şiddetine karşı yürütülen protestoları desteklemek adına düzenleyecekleri etkinlikleri ertelemişti. Her ne kadar Geoff Keighley bu yönde bir açıklama yapmış olsa da, Valve ertelenme sebebi hakkında sessiz kaldı. Ertelenmenin sebebi bilhassa bu olabilir fakat lojistik bazlı ortaya çıkmış olabilecek başka nedenler de olabilir.

Eğer sorun lojistik bazlı ise oldukça anlaşılır bir durum diyebiliriz çünkü tarihte ilk defa Steam Game Festival: Summer Edition hem Steam hem de Xbox platformları üzerinden gerçekleştirilecek. Bu işin nasıl işleyeceği tam olarak açıklanmamış olsa da Microsoft etkinliğin bir parçası olduklarını çoktan yaptığı resmi duyuru ile açıklamıştı. Eğer daha fazla erteleme olmaz ve her şey planlandığı gibi giderse, oyuncuların çıkacak olan bir süre oyunun demosunu ücretsiz bir şekilde oynayabileceği Steam Game Festival: Summer Ediiton hem Steam hem de Xbox platformu üzerinde 16 Haziran tarihinde başlayacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı