Oyun

Steam Nisan Ayının En Çok Satan Oyunlarını Açıkladı

Her ne kadar Epic Games Studio’nun ardı ardına kaliteli oyunları ücretsiz yayınlamasıyla popülerliği sarsılıyor olsa da Valve sahipliğindeki Steam, PC platformunun en çok tercih edilen oyun mağazası olma özelliğine sahip.

Şimdilerde ise mağazada Nisan ayı boyunca en çok satan oyunların bir listesi açıklandı. 

Buna göre Nisan ayının başından 22 Mayıs 2020 tarihine kadar olan süre boyunca oyuncular, birçok farklı kategoride, farklı ülkelerden stüdyolar tarafından geliştirilen oyunları satın almışlar. Öyle ki 14 farklı ülkeden geliştirici, Nisan ayının çok satanları listesine girmeyi başarmış bulunuyorlar.

Valve bu listeyi hazırlarken oyunları çıkış tarihlerine göre sıralamış. Bu yüzden listenin başında kıyamet sonrası bir dünyada geçen hayatta kalma ve şehir inşa etme oyunu Endzone – A World Apart yer alıyor. Almanya menşeli Gentlymad Studios imzasını taşıyan oyun, tüm dünyanın Koronavirüs salgınıyla sarsıldığı şu sıralar çok satanlara girmiş. Mükemmel zamanlama diyebiliriz yani. Zaten oyuna yapılan yorumların büyük kısmı da olumlu.

Bunun dışında Japon oyun stüdyosu Capcom tarafından geliştirilen Resident Evil 3 listemizin ikinci sırasında yer alıyor. Fazla söze gerek yok, Resident Evil serisi kült haline gelmiş ve rüşdünü ispatlamış zaten.

Kanada’dan Sad Panda Studios’un işi Blush Blush da listemizde yer alıyor. Herkese hitap etmeyeceğini düşündüğümüz bu oyunda anime karakterleri yer alıyor.

Bol miktarda kan ve şiddet öğeleri içeren DEADSIDE ise Rus oyun stüdyosu Bad Pixel tarafından tasarlanmış.

Devamında Nisan ayında Bethesda’nın yayınladığı Fallout 76 Wastelanders yer alıyor. Çok iyi satış rakamlarına ulaşan bu yapımı ise KARDS – The WWII Card Game isimli kart oyunu takip ediyor. Bu oyunun yapımcısı İzlanda menşeli 1939 Games.

Listede öne çıkan yapımların çoğunun bağımsız oyun stüdyoları tarafından geliştirilmiş olması da ilginç bir detay.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı