Oyun

Steam Oyun Festivali Bahar 2020 Başladı

Valve, Oyun Festivali Bahar 2020 ile Oyun Geliştiricileri Konferası 2020’de gösterilmesi planlanan oyunları kullanıcılara Steam üzerinden sunmaya başladı. Festival süresi boyunca 40’dan fazla çıkış yapacak olan oyunun demosu kullanıcılara sunuldu.

Tüm dünyada etkisini her geçen gün daha da arttırmaya devam eden ve son olarak ülkemizde de etkileri gün geçtikçe tırmanışa geçen corona virüsü bildiğiniz üzere oyun sektörünü bir hayli etkilemişti. İlk olarak PAX East etkinliğinin katılımcı sayısını azaltarak kurak bir festivale yol açmış, ardından senenin en büyük oyun etkinliklerinden olan Oyun Geliştirici Konferansı 2020 ve E3 2020’nin iptaline sebep olmuştu. Virüsün etkileri bununla da kalmayıp oyun sektörünün önde gelen şirketleri olan Rockstar Games, CD Projekt RED, Bethesda, Electronis Arts, Microsoft ve Blizzard gibi şirketlerin oyunları için düzenlendikleri etkinlikleri iptal ettirip firmaları evden çalışma politikasını uygulamak zorunda bırakmıştı.

Valve, Oyun Festivali Bahar 2020’yi Başlattı

Oyun Geliştiricileri Konferansı 2020’nin iptali etkinliğe katılacak tüm firmaları etkilemiş olsa da bağımsız indie yapımcıları daha çok etkilediği söylenebilir çünkü bu tarz yapımcılar için ellerindeki yeni projeleri göstermek için en iyi şanslardan biri genellikle Oyun Geliştiricileri Konferansı oluyordu. The Game Awards yetkilisi Geoff Keighley ve Valve bu durumu bir nebze düzeltmek adına el ele vererek Steam Oyun Festivali: Bahar 2020 etkinliğini başlatarak Oyun Geliştiricileri Konferansı 2020’de gösterilmesi planlanan 40’ın üzerindeki oyunun demosunu kullanıcılara sunarak yapımcılar için güzel bir fırsat sundu.

Lord Winklebottom Investigates

We Are The Caretakers, Duster, Lord Winklebottom Investigates, Spiritfarer, Vigil: The Longest Night ve Coffee Talk gibi öne çıkan 40’ın üzerindeki yeni bağımsız oyunun demosunu ücretsiz bir şekilde oynayabileceğiniz Steam Oyun Festivali: Bahar 2020, 23 Mart akşamına kadar devam edecek. Daha önce de Aralık 2019 The Game Awards için düzenlenen benzer bir festivalde bir düzine oyunun demosu kullanıcılara sunulmuştu. Fakat Aralık ayındaki etkinlikteki oyunlar 48 saatliğine erişilebilir olmuştu.

Steam’de Football Manager 2020 bir hafta boyunca ücretsiz

Steam Oyun Festivali: Bahar 2020’deki oyunlara ek olarak 25 Mart’a kadar Sports Interactive tarafından geliştirilen Football Manager 2020’nin de Steam üzerinde oynaması ücretsiz olduğunu hatırlatalım. Eğer bir hafta içinde oyunu oynarsanız ilerlemenize oyunu satın aldıktan sonra devam edebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı