Oyun

Stellaris:Galaxy Command’in Mobil Macerası Askıya Alındı

Paradox Interactive, dün büyük 4X strateji oyunu Stellaris’i iOS ve Android cihazlar için kullanılabilir hale geldiğini duyurmuştu. Oyunun beta versiyonu birkaç ülkede kullanılabilir hale geldikten kısa bir süre sonra, şirket versiyonu tamamen kaldırdı. Çünkü oyunun içindeki görsellerde, Halo 4’ün konsept çalışmalarını yapan Kenny Magnusson’un portfolyosunda bulunan Halo artworkleriyle çarpıcı benzerlikler görüldü. Gelişmenin ardından şirket Twitter’dan oyunun geçici olarak kaldırıldığını duyurdu.

Açıklamada, “Stellaris : Galaxy Command’in artwork’lerinin bir başka kaynaktan alındığını öğrenmemizin ardından bu içeriğin tamamını oyundan sildik. Hayranlarımızdan ve mağdur olan üreticilerden özür diliyoruz” ifadelerine yer verildi. Şirket, tüm içeriğin değiştirleceğini ve bu süre zarfında da geçici olarak oyunun hizmetten kaldırıldığını da böylelikle ifade etmiş oldu.

Stellaris : Galaxy Command’e ait bir oyun içi görüntüsü.
Halo 4’e ait bir görüntü.
Oyunlardaki görsel benzerlikler gözden kaçmadı.

Tüm bunlara rağmen, meraklılar ve bekleyenler için yeni beta versiyondan bahsetmek gerekirse, “kalıcı ve oyuncu odaklı bir dünya” sunan Galaxy Command, oyunculara galaksi içindeki güçlerini artırmak için yeni teknolojiler araştırarak geliştirebilecekleri kendi yörüngesel uzay istasyonunun kontrolünü veriyor.
Oyun, yıkıcı ve boyutlar arası bir istila sonrasında kendi medeniyetlerini inşa etmek için oynayan oyuncular için, diğer oyuncularla etkileşimde bulunarak, ittifaklar kurup, anlaşmalar yapmaları aracılığıyla birbirlerinin inşasını da doğrudan etkiledikleri bir görevler dizgesi sunuyor.

Paradox’un oyunla ilgili açıklamalarında dikkat çeken bir diğer nokta ise “imparatorluğunuzun zaman içinde gelişmesini sağlayan tüm stratejilerinizin gerçek sonuçları oluyor” ifadesiydi. Bilindiği gibi temelde, ticaret ve vergiyle genişlemenin yanında daha popüler olan askeri tutumun da yer aldığı iki genişleme stratejisi bulunmakta. Askeri yaklaşıma sahip olanlar için, güçlü filolar inşa etmek , onları yeni teknolojilerle donatmak ve galaksilerin kontrolünü ele geçirmek için müttefikler edinmek mümkün.

Paradox, Stellaris : Galaxy Command’in kısa oturum süreleri için tasarlandığını söylüyor. Oyunculardan gün boyu istasyonlarını, filolarını ve müttefiklerinin durumunu kontrol etmeleri bekleniyor. Şirket oyunun açıklamasında, “İstasyonunuzun sürekli olarak teknoloji geliştirdiğinden ve filonuzu yeni saldırılar için yenilediğinizden emin olun.” ifadesini kullandı.
Stellaris: Galaxy Command’in beta versiyonu yalnızca Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda ve İsveç’teki iOS ve Android kullanıcıları için sunulmuştu. Oyunun başka bir yerde ne zaman sunulacağı zaten belli değilken, son yaşanan gelişmeyle birlikte beta versiyonun akıbeti tamamen belirsiz hale gelmiş oldu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı