Oyun

Summer Game Fest Takvimi Yeniden Değişti

Amerika Birleşik Devletlerinde eden devam protestolar sebebiyle Summer Game Fest takvimi şekillenmeye devam ediyor. Birçok oyun geliştiricisi Summer Game Fest’in parçası olarak etkinliklerini erteleyerek Haziran ayının takvimini tam bir kaos haline getiriyor.

Tüm dünyada etkisini büyük bir hızla gösteren korona virüs salgını E3 2020’nin iptal edilmesine sebep olmuştu. E3’ün iptali sonrası ise oluşan boşluğu doldurmak için devreye Summer Game Fest girmişti. Haziran ayı Summer Game Fest’in en büyük aylarından biri olacaktı fakat George Floyd’un ölümü kınamak ve dünya çapında başlayan Black Lives Matter protestoları destelemek için çoğu oyun geliştiricisi yaptığı planları erteleme kararı aldı. Yapılan değişikliklerin üstüne değişiklikler yapıldığında ise Summer Game Fest’in takvimi epey karışık bir hal aldı diyebiliriz.

Summer Game Fest Takvimi Yeniden Değişti
Cyberpunk 2077

Yapılan onca ertelenme kararına rağmen Summer Game Fest’in tarihi değiştirilmeyen birkaç etkinliğinin birinin Destiny 2’ye ait olduğunu söyleyelim. Bungie tarafından düzenlenecek olan Destiny 2: The Next Chapter etkinliğini daha önce duyurulduğu üzere 9 Haziran tarihinde duyurulacak. Destiny 2 haricinde Developer Showcase de duyurulduğu şekilde 22 Haziran tarihinde, New Game+ Expo 23 Haziran tarihinde, Marvel’s Avengers War Table 24 Haziran tarihinde ve BitSummit Gaiden 27 Haziran tarihinde duyuruldukları şekilde gerçekleşecek.

Gelelim erteleme sonrası ortaya çıkan tabloya. Merakla beklenen Baldur’s Gate 3’ün gösterileceği The Guerilla Collective, PC Gaming Show ve Future Game Show 13 Haziran’a ertelendi. Steam Game Festival: Summer Edition 16-22 Haziran tarihleri arasında ertelendi. Bir diğer merakla beklenen etkinlik olan EA Play etkinliği ise 18 Hazirana, Cyberpunk 2077 hakkında yeni bilgiler duyacağımız Night City Wİre etkinliği ise 25 Haziran tarihine ertelendi. Bunlar elimizde tarihi olup da ertelenen etkinlikler. Bir de elimizde tarihi olmaksızın ertelenen etkinlikler bulunuyor. Sony’nin merakla beklenen PS5 oyun etkinliği herhangi bir tarih verilmeden ertelense de Sony oyuncuları fazla bekletmeyeceklerini söylemişti. Bir diğer tarihsiz etkinlik ise Blizzard tarafından düzenlenecek olan World of Warcraft: Shadowlands canlı duyuru etkinliği. Yeni genişleme paketi hakkında yeni bilgilerin geleceği, normalde 9 Haziran tarihinde düzenlenmesi planlanan etkinlik tarih verilmeden ertelendi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı