Oyun

Summer Game Fest’de Yarın Büyük Duyuru Olmayacak

Summer Game Fest’in bir parçası olan Sunrise #1 kod adli etkinlikte yarın sürpriz bir duyuru gerçekleştirilecek. Tek bir oyun için böylesine büyük bir etkinlik planlanması sonucu bazı oyuncular şimdiden beklentilerini yükseltse de SGF sorumlusu Geoff Keighley oyunculara beklentilerini fazla yüksek tutmamaları konusunda uyardı.

Geoff Keighley, Summer Game Fest geçtiğimiz haftalarda duyurulduğundan beri oyuncuları etkinlik konusunda heyecanlandırmaya devam ediyor. Etkinliğe katılan birçok geliştirici ve yayımcı, Ağustos ayına kadar planladıkları oyunları bu etkinlik sürecince duyuracaklarını söylemişti. Etkinliğin ilk ayağı olan Inside Xbox konferansından sonra gözler bu sefer de etkinliğin ikinci ayağı olan Sunrise #1’e çevrilmişti. Tek bir oyun için etkinlik düzenlenmesinin ardından hayranların beklentileri öyle bir yükselmişti ki Geoff Keighley hayranlardan beklentilerini çok fazla yükseltmemelerini konusunda uyararak ilginç bir açıklamada bulundu.

Summer Game Fest’de Yarın Büyük Duyuru Olmayacak

Takip edenlerin bileceği üzere dört gün önce Summer Game Fest’in resmi internet sayfası güncellenerek 12 Mayıs’da Sunrise #1 isimli etkinlik yer alacağı ve Geoff Keighley’ın sürpriz bir oyunu duyuracağı bilgisi girilmişti. Bu gizemli oyunun ne olacağına dair herhangi bir ipucu olmaması sebebiyle oyuncular arasında başlayan söylentiler kontrol edilemez bir vaziyete geldi. Bu durum üzerine ise Geoff Keighley bir açıklama yapmak zorunda kaldı. Bir Twitter kullanıcısı Geoff Keighley’e süpriz oyun konusunda “Lütfen Batman, Titanfall 3 veya Rocksteady her ne üzerinde çalışıyorsa o olsun,” mesajını yazdı. Geoff Keighley ise bu tweet üzerine “Beklentilerinizi kontrol altına alın, Salı günkü oyun havalı ve eğlenceli bir oyun,” cevabını verdi.

Sizlerinde görebileceği üzere Geoff Keighley oyucuların heyecanını diri tutmak adına açık bir şekilde yarın duyurulacak oyunun küçük bir yapım olacağını belirtmese de dile getirdiği ifade ile belirtmiş oldu diyebiliriz. Bu açıklama sonrası yeni nesil oyunlardan haklı olarak çokça beklentisi olan oyunculardan tepki gelince Keighley’ın “Bu yazdığım hiç de iyi olmadı,” açıklamasında bulundu. Oyuncuların heyecanını korumak istediği belli olan Keighley’nın ilk attığı mesajın sadece bilhassa seçilmediğini, binlerce tweet arasından seçilip rastgele atılan bir mesaj olduğunu hatırlatalım. Duyurulacak sürpriz oyunun yarın oyuncularla buluşacağı düşünüldüğü oyuncuların yapması gereken en sağlıklı şey sadece beklemek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı