Oyun

Take-Two, Rockstar’tan Daha Hızlı Oyun Geliştirmesini İstiyor

Özellikle oyuncular Rockstar Games ismini mutlaka duymuşlardır. Şu anın en başarılı oyun geliştiricisi firmaları arasında yer alan firma, hepimizin yakından tanıdığı Grand Theft Auto (GTA) serisinin de yapımcısı. En son 2013’de çıkardıkları GTA 5 ile hala daha adeta para basan şirket, toplamda 115 milyondan fazla kopya sattı ve GTA Online sayesinde de yaklaşık 1.5 milyar dolar para kazandı. 

Ayrıca oyun sadece 2019 yılı içerisinde şirkete 500 milyon dolardan fazla kazandırdı. Ekstra olarak 2018’de de Red Dead Redemption 2 oyununu çıkararak büyük satış başarısı yakalayan firma, 50 milyondan fazla kopya satmayı başardı. Ama gel gör ki bu başarılar Rockstar Games’in ana şirketi Take-Two Interactive’ye göre yeterli değil.

Rockstar Games daha hızlı oyun çıkarmak zorunda

Rockstar Games’e olan merakı ve yakınlığı ile bilinen ünlü analist Youtuber SWEGTA’ya göre Take-Two Interactive, Rockstar Games üzerinde büyük baskı yapıyormuş. Youtuber tarafından yayınlanan raporlara göre Take-Two, R*’dan çok daha hızlı ve farklı oyunlar çıkarmasını istiyormuş.

Rockstar Games’in 2010’lu yıllarda çıkardığı oyunlar:

Red Dead Redemption – 2010

LA Noire – 2011

Max Payne 3 – 2012

GTA V – 2013

Red Dead Redemption 2 – 2018

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı