Oyun

Team Fortress 2’ye Rick May’in Anısına Heykel Eklendi

Valve, Team Fortress 2’de Soldier’ı seslendiren ve geçtiğimiz ay vefat eden Rick May’in hatırasını onurlandırmak için oyuna ses sanatçısını heykelini ekledi. Valve’un yaptığı bu güzel hareket Team Fortress 2 oyuncuları tarafından takdir topladı.

Geçtiğimiz ay oyun dünyası çok sevilen bir isme veda etmişti. Sanatçı ve profesör kimliğini yanı sıra, Star Fox 64’de Peppy Hare ile Andross’u, Sly 3: Honor Among Thieves’de Dr. M’i ve Team Fortress 2’de Soldier’ı seslendirmesiyle bilinen Rick May, 13 Nisan 2020’de COVID-19 sebebiyle hayatını kaybetmişti. Özellike Valve ve Team Fortress oyuncularını büyük üzüntüye boğan başarılı sanatçının anısına Valve, dün Team Fortress için yayınlanan bir güncelleme ile oyuna Rick May’in anısına bir heykel eklendiğini açıkladı.

Valve Rick May’ın anısını onurlandırdı

Şubat ayında inme geçiren camianın tecrübeli ismi, rehabilitasyon için aynı ay bir huzur evine yerleştirilmişti. Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsün yayılım hızının önüne geçilememişti. Öğretmenlik yaptığı okul yaptığı ünlü sanatçının ölümü hakkında yaptığı remsi açıklamada da Rick May’in kaldığı huzur evinde bir hemşireden kendisine korona virüsü bulaşması sonucu hayatını kaybettiği dile getirildi.

Team Fortress 2'ye Rick May’in Anısına Heykel Eklendi
Soldier Heykeli

Oyuna gelen güncelleme ile çeşitli haritalara eklenen Soldier Heykeli sonrası Team Fortress 2’ye giren oyuncular aralarında anlaşarak Rick May’in anısına yerleştirilen heykelin yanına giderek başarılı sanatçının Soldier karakteri için yaptığı seslendirmeleri dinledi. Valve Rick May’in ansına son kez saygı göstermek için heykel ile sınırlı kalmamış. Oyunun ana menüsünü de değiştiren geliştiriciler, hazırolda bekleyen Soldier karakterini ve asker cenazelerinde çalan bir melodiyi oyunun ana menü müziği ile değiştirdi. Valve yapılan bu değişikliklerin Mayıs ayının sonuna kadar devam edeceğini söyledi.

Days Gone ve Resident Evil 2 aktörü de hayatını kaybetmişti

Geride bıraktığımız ay oyun dünyasından sadece Rick May’i almamıştı. 1998 senesinde çıkış yapan orijinal Resident Evil 2’de Leon S. Kennedy’e sesini veren Paul Haddad, kanser sebebiyle 11 Nisan’da hayata gözlerini yummuştu. 2019 senesinde çıkış yapan Days Gone’da ana karakter Deacon St. John’ın Portekizçe seslendirmesini yapan ses aktörü Filipe Duarte de 17 Nisan’da kalp krizi sebebiyle hayatını kaybetmişti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı