Oyun

Telefonunuz Hazırlıklı Olsun! Stadia Geliyor!

ABD markası olan Google, kendine has çalışmalarını ve beklentilerini büyük bir ölçüde ön plana çıkarıyor.

Bu da bulut tabanlı bazı oyun sistemlerini gerçekten ön plana çıkarmak demek. Oyun sektörü kendine has bir ilerleme ile büyüyünce, haliyle çalışmalar da ona göre büyüyor ve ön plana çıkarılıyor.

Bulut tabanlı bir sistem olan Stadia, Google dışında da önemli ölçüde yenileniyor ve deneniyor. ABD merkezli olan şirket, pek çok akıllı cihazda Stadia’yı test etmeye başladığını duyurdu.

Bulut tabanlı bir oyun sistemi deneyen Google, kendine has bir yapıda ilerleme kat ediyor ve bu sayede amaçlar ve farklı beklentiler ile çözümlerin tamamı ön plana çıkarılıyor. Pahalı sistemler olmadan oyunları rahatlıkla oynayabileceğinizi vadeden Stadia, bulut tabanlı olsa dahi kendine has bir yapıda çözümler sunuyor.

Peki hangi cihazlarda deneniyor?

Google tarafından yapılan duyurular, resmi cihazlar ile ilgili olarak henüz net değil. Ama insanlar bir şekilde ilerleme yaşatacak gibi görünüyor. Peki ama hangi cihazlarda yer alıyor? Mevcut cihazlar  Google Pixel 3, Google Pixel 3 XL, Google Pixel 3a, Google Pixel 3a XL, Google Pixel 4 ve Google Pixel 4 XL şeklinde karşımıza çıksa da, yeni cihazlar da merakla bu özelliği bekliyor.

Hemen hemen pek çok amiral gemisi cihazda denenen bu özellik, online olarak çalışma mantığını kendine has bir bulut yapısı ile yürütecek gibi görünüyor ve bu sayede kurulumlardan tutun da pek çok işleme kadar bulut teknolojili bir yapıya ulaşılmış oluyor.

Acaba bu süreçler kendi içinde değişebilir mi ya da beklentileri ön plana çıkarabilir mi? Bu gerçekten herkes için merak konusu oluyor. Şirket şu sıralar hangi cihazlar ile ilgili duyuru yaptı bilemiyoruz çünkü henüz yapılmadı. Ama söylenecek şeyler değişimi ve beklentileri ön plana çıkarıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı