Oyun

The Dark Eye: Book of Heroes Bu Sene Geliyor

The Dark Eye: Book of Heroes, geliştiriciliğini Random Potion Oy’un üstlendiği RYO türünde bir oyun olarak bu sene piyasadaki yerini alacak. Geliştiriciler oyunun yılın hangi çeyreğinde çıkacağını açıkladı.

Alman oyuncular arasında ve Almanya pazarında oldukça ünlü olan, Dungeons & Dragons gibi dünya çapında ses getirmiş bir markayı bile geride bırakarak pazarın en başarılı oyunu sayılan The Dark Eye serisine yeni bir oyun daha ekleneceği duyurulmuştu. Daha önce  bu evrende geçen Memoria, Chains of Satinav, Demonicon ve Blackguards gibi yapımlar görmüştük. Şimdi ise The Dark Eye : Book of Heroes adında, Divinity ve Baldur’s Gate tarzı parti kurmalı yeni bir rol yapma oyunu çıkış yapmaya hazırlanıyor.

İster tek başınıza ister arkadaşlarınızla

Geliştirici koltuğunda Random Potion Oy firmasının oturduğu yeni oyunun dikkat çeken ilk özelliği ister tek başınıza ister de arkadaşlarınızla birlikte oynama şansınızın olması. Klasik rol yapma oyunlarının verdiği o hissiyatı vereceğini vaat eden oyunda sayısız yöntemlerle oluşturulacak haritalarda farklı düşmanlar, bulmacalar ve zorlu meydan okumalar bizleri bekliyor olacak.

The Dark Eye: Book of Heroes Bu Sene Geliyor
Parti tabanlı savaş sistemi

İnsan, elf, yarı-elf ve cüce olmak üzere 4 farklı ırk arasından kendi karakterimizi oluşturabileceğiz ve 12 farklı sınıftan (class) birine seçerek karakterimizi oyun boyunca dilediğimiz şekilde geliştirebileceğiz. Karakteriniz dışında oyunun üstünde durduğu bir nokta ise grup. 8 adet bağımsız hikaye modu olacağı söylenen oyunun savaş dinamikleri Divinty: Original Sin veya Baldur’s Gate oyunlarından aşina olduğumuz üzere grup bazlı savaşa dayalı.

Bahar aylarında Steam’deki yerini alacak

İçerisinde bol sayıda görev ve Inrah kart sistemine dayalı karakter geliştirme seçenekleri olacak oyunun bu yılın bahar aylarında Steam üzerinden çıkmış yapmasının planladığı yayıncı Wild River Games tarafından açıklandı. Oyunun sistem gereksinimleri ise şu şekilde:

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, 8, 8.1 veya 10
İşlemci: Intel Core i5-2400 veya AMD Phenom II X4 965
Bellek: 6 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 460 veya AMD Radeon 6850
DirectX: Sürüm 11
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı

The Dark Eye: Book of Heroes Bu Sene Geliyor
Oyunun karakter yaratma ekranına ait bir görüntü

Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: 64-bit Windows 10
İşlemci: Intel Core i7-3770 veya AMD Ryzen 5 1600
Bellek: 12 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 960 veya AMD Radeon R9 series
DirectX: Sürüm 11
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı

Bakalım The Dark Eye: Book of Heroes yıllar önce Baldur’s Gate ve Neverwinter Nights oyunlarının yarattığı klasik rol yapma oyunu hissiyatını ne denli günümüze uyarlayıp yaşatabilecek hep beraber göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı