Oyun

The Elder Scrolls: Blade Switch’e Geliyor

Bethesda Game Studios tarafından mobil platformlar için geliştirilen The Elder Scrolls: Blades’in Nintendo Switch’e çıkış yapacağı duyuruldu. Ücretsiz olarak mobil marketlerde yer alan oyunun uzun süredir beklenen Switch çıkışı sonunda gerçekleşiyor.

Dünya çapında büyük bir kitlesi olan ve 58 milyondan fazla satış başarısı gösteren The Elder Scrolls serisini eski oyuncular The Elder Scrolls: Morrowind ile hatırlarken çoğu oyuncu The Elder Scrolls V: Skyrim ile hatırlıyor. Büyük bir marka olan THe Elder Scrolls’u sadece ana oyunlar değil, yan oyunlar da oluşturuyor. Bu yan oyunlardan biri olan The Elder Scrolls: Blades bir süredir geliştirme aşamasındaydı fakat Android ve iOS için 2019 senesinde erken erişime açılan oyun kendini oyunculara deneyim ettirme şansı bulmuştu. Uzun süredir oyunu Switch’e bekleyen oyunculara ise müjdeli haber bugün geldi.

The Elder Scrolls: Blades baharda Switch’e geliyor

The Elder Scrolls IV: Oblivion’daki olaylardan sonra, The Elder Scrolls V: Skyrim’deki olaylardan önceki bir zaman diliminde geçen oyunda, geçmişinde yaptığı eylemlerden dolayı öldürülmek istenen bir kahramanın hayatta kalma mücadelesini konu alıyor. Ana oyunlardaki açık dünya ve keşif özelliklerinin dışında Blades, çizgisel bir şekilde ilerleyen yapısındaki birinci şahıs aksiyonu ile de diğer oyunlardan ayrılıyor.

The Elder Scrolls: Blade Switch’e Geliyor
Oyun Cyrodiil’de geçiyor

Switch oyuncularının merakla beklediği yeni Elder Scrolls oyunun muhakkak en merak edilen sorusu ise çıkış tarihi. Bethesda bu konuda sessiz kalsa da Nintendo kısa bir cevap verdi. Nintendo’nun yeni Direct Mini videosunda Blades’in çıkış tarihi 2020 Bahar olarak yazıldı. Ayrıca Nintendo Switch’e çıkış yapacak oyunun erken erişim olarak değil, gelen geri dönütlere bağlı olarak hatalarından arındırılmış daha stabil tam sürümle çıkış yapacağı da söylendi. Switch için de internet bağlantısı gerektiren oyunun şu anda iOS ve Android’de erişebilir olduğunu da hatırlatalım.

Bethesda Fallout 76 için de açıklama yaptı

The Elder Scrolls: Blade’den sonra bir duyuru da Bethesda’nın bir başka büyük markası Fallout’un çevrimiçi tabanlı oyunu Fallout 76 için geldi. Oyunu bambaşka bir yöne doğru sürükleyecek olan Fallout 76 Wastelanders güncellemesi, çoğu Bethesda çalışanı evden çalıştığı için bir hafta sonraya, 14 Aralık’a ertelendi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı