Oyun

The Last of Us 2’den Yeni Oynanış Videosu Geldi

Sony, dün gece düzenlenen State of Play etkinliği sırasında çıkışına çok bir süre kalmış olan The Last of Us 2’den yeni bir oynanış videosu gösterdi. PS4’ün merakla beklenen oyunu hakkında yaklaşık 20 dakikalık videosu göstermekle kalmayan Sony ayrıca oyun hakkında yeni detayları da oyuncularla paylaştı.

PS3’ün son özel oyunlarından biri olan The Last of Us biter bitmez The Last of Us 2’yi beklemeye başlayan oyunculara dün Sony’den güzel bir haber geldi. State of Play etkinliği sırasında oyun hakkında 20 dakikalık bir oynanış videosu gösteren Sony, The Last of Us 2 hakkında merak edilen yeni bilgiler de yayınlandı. Hayranların özellikle resmi kanallardan gelecek olan yeni bilgiler ve The Last of Us 2 oynanış videosu beklediği düşünüldüğünde, dün gerçekleşen State of Play etkinliği ilaç gibi geldi diyebiliriz. PS4’ün Ghost of Tsushima ile birlikte son özel oyunlarından olacak olan The Last of Us 2, aşağıdan izleyeceğiniz oynanış videosundan da görebileceğiniz üzere konsolun gücünü sonuna kadar gösterecek gibi duruyor.

Sony tarafından yayınlanan oynanış videosu oyuna yeni eklenen zıplama mekanikleri ve halat kullanma gibi yeni özelliklerle oyunun dünyasında nasıl gezebileceğinize açıklık getiriyor. Videoda ayrıca kullanabileceğiniz bazı yakın ve dövüş uzak silahları ve ilk oyunda da olan topladığımız parçalardan yeni eşya üretme sistemi de gösteriliyor. Bu mekaniklere ek olarak Ellie’nın oyun boyunca karşılayacağı düşman gruplar olan Washington Liberation Front ve Seraphites gruplarını da görüyoruz.

İlk oyunun belki de en eksik yanlarından olan düşman çeşitliliği ve aksiyon mekanikleri bu sefer daha çeşitli ve daha oturaklı olmuş gibi gözüküyor. Oyunun aksiyonuna çeşitlik katması açısından Sneakers ve Shamblers adından iki yeni düşman tipi eklenmiş ve daha fazla düşman tipinin oyunda yer alacağı Naughty Dog tarafından da onaylandı. Oyunda bize düşman olacak insanları da elden geçiren geliştiriciler, yeni gizlilik mekanikleri de daha derin bir aksiyon deneyimi sürecek gibi duruyor. Ayrıca bu sefer yanımızda bize eşlik edenler artık aksiyon sırasında daha çok yardımcı olacak. The Last of Us’da pek iyi işlenemeyen bu mekanik bakalım The Last of Us 2’de ne denli işlenecek hep beraber göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı