Oyun

The Last of Us 2’nin Çıkışı Hakkında Açıklama Geldi

Korona virüsü sebebiyle belirsiz bir süreliğine ertelenen PS4 özel oyunu The Last of Us 2’nin çıkışına dair resmi bir açıklama geldi. Geçtiğimiz günlerde The Last of Us 2 planlanan çıkış tarihinde dijital olarak çıkma ihtimalini değerlendiren oyunun yönetmeni, konuyla ilgili son kararı verdiklerini açıkladı.

Tüm dünyayı etkileyen korona virüsü salgını sonucu oyun sektörü ağır şekilde yara almıştı. Evlerine kapanmak zorunda kalan oyuncular yakın tarihlerde çıkması planlanan oyunları beklerken oyun şirketleri de oyuncuları hayal kırıklığına uğratmamak için ellerinden gelen çabayı gösteriyordu. DOOM: Eternal, Resident Evil 3 Remake ve Animal Crossing: New Horizons gibi yapımlar bu krizi fazla etkilenmeden atlatsa da işler The Last of Us 2 için pek iyi gitmedi diyebiliriz çünkü takip edenlerin bileceği üzere The Last of Us 2, geride bıraktığımız günlerde Sony tarafından belirsiz süreliğine ertelenmişti.

The Last of Us 2 dijital olarak erkenden çıkacak mı?

Sony, oyuncuların kelimenin tam anlamıyla The Last of Us 1’i bitirdikleri andan itibaren beklemeye başladığı ve normal şartlar altında PS4‘e 29 Mayıs’da çıkış yapması planlanan The Last of Us 2’yi lojistik sebeplerden ötürü belirsiz bir tarihe ertelemişti. Alınan bu karar sonrası oyun Playstation mağazasından kaldırılmış ve oyunu ön sipariş yaparak satın alanların parası iade edilmeye başlanmıştı. Peş peşe gelen kötü haberler sonrası oyuncular gözlerini oyunun yönetmeni Neil Druckmann’a çevirmişti. Oyunun en kısa sürede çıkarmak için ellerindeki tüm seçenekleri değerlendirdiklerini söyleyen Druckmann, oyunun dijital olarak erkenden çıkıp çıkmayacağı konusunda henüz son bir karara varmadıklarını söylemişti.

The Last of Us 2’nin Çıkışı Hakkında Açıklama Geldi

Deneyimli oyun geliştiricisi bugün yaptığı son açıklama ile oyuncuların bel bağladıkları dijital olarak erkenden çıkış ihtimali konusunda büyük bir sorun ile karşı karşıya olduklarını açıkladı. PlayStation Blogcast’de açıklamalarda bulunan Druckmann, oyunun dünya çapında çıkış yapmasını istediklerini fakat dijital olarak içinde bulunduğumuz kriz durumunda bazı ülkelerde alınan altyapı kararları neticisinde oyunun dijital olarak çıkış yapamayacağını belirtti. Bazı bölgelerdeki oyuncuların oyuna erişip bazılarının erişememesi ise Naughty Dog’ın kesinlikle istediği bir durum değil. Bu sıkıntılı duruma rağmen oyun çıkartılsa bile oyuna erişemeyen oyuncuların spoiler yeme ihtimali ise bir hayli fazla.

The Last of Us 2 ne zaman çıkış yapacak?

Neil Druckmann’ın yaptığı son açıklamalara bakılırsa oyunun dijital olarak erkenden çıkış yapma ihtimali yok denilebilir. Geliştirici ekip, The Last of Us 2’yi dünya çapında en kısa sürede nasıl çıkarabileceklerine dair tüm ihtimalleri değerlendirirken oyunun ne zaman çıkış yapacağına dair en ufak bir bilgi vermedi. İçinde bulunduğumuz duruma bakılırsa geliştiricilerin bile aklında bir tarih olmadığını ve korona virüs salgınının durumuna göre hareket edebileceklerinizi söyleyebiliriz.

The Last of Us 2’nin ne zama çıkış yapacağız şu an için bilinmiyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı