Oyun

The Last of Us 2’nin Geliştirilmesi Devam Ediyor

Neil Druckmann yaptığı son açıklama ile Sony ve Naughty Dog’un The Last of Us 2’nin en kısa sürede çıkış yapması için çok çalıştığını söyledi. Korona virüs yüzünden süresiz bir şekilde ertelenen ve satıştan kaldırılan oyunun ne zaman piyasaya çıkacağı hakkında ise hala daha bir bilgi yok.

The Last of Us 2’nin bu senenin en çok beklenen oyunlarından biri olduğu şüphe götürmez bir gerçek. İlk oyunu bitirdikten hemen sonra ikinci oyun için bekleyişe başlayan oyuncular yeni oyuna kavuşmak üzereyken ne yazık ki Sony oyunun korona virüs yüzünden ertelendiği duyurmuş ve oyuncuları üzmüştü. Virüsün yol açtığı lojistik sektöründeki sağlıksız çalışma ortamı sebebiyle oyunun dijital olarak çıkış yapması konuşulmuştu fakat oyunun yönetmeni Neil Druckmann ülkelerin aldığı altyapı tedbirleri sebebiyle dijital çıkışın bile bazı bölgelerde mümkün olmadığını söylemişti.

Druckmann, Sony ve Naughty Dog’un sıkı çalıştığını söyledi

Erteleme kararı sonrası yaptığı açıklamalarla oyuncuları merakta bırakmayan oyunun yönetmeni Neil Druckmann, Naughty Dog’un Sony ile birlikte The Last of Us 2’yi en kısa zamanda çıkartmak için çok sıkı şekilde çalıştığını belirtti. Kendi resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada ne yazık ki tecrübeli oyun geliştiricisi oyunun çıkış tarihine dair herhangi bir bilgi veya iki şirketin oyunun çıkışı hakkında düşündüğü planlardan bahsetmedi.

The Last of Us 2'nin Geliştirilmesi Devam Ediyor

The Last of Us 2 normal şartlar altında 29 Mayıs tarihinde Playstation 4 platformuna özel olarak çıkış yapacaktı fakat artan korona virüs vakaları sebebiyle stüdyo eve kapanmak zorunda kalmıştı ve oyunun geliştirilmesi yavaşlamıştı. Geliştirme sürecinde üst üste gelen erteleme kararları sonrası bazı geliştiriciler çok çalışmaktan dolayı bazı sağlık sıkıntıları dahi çekmişti. Bu haberlerin ardından Sony, The Last of Us 2 ve Marvel’s Iron Man VR’ın süresiz şekilde ertelendiğini söyleyerek iki oyunu da Playstation Mağazasından kaldırmıştı.

The Last of Us 2 ne zaman çıkacak?

Hem The Last of Us 2 hem de 15 Mayıs tarihinde çıkması planlanan Iron Man VR için ne yazık ki elimizde hala daha resmi bir tarih bilgisi bulunmuyor. Korona virüsünün gidişatına göre şekilleneceği düşünülen çıkış tarihi için hem Sony hem de Naughty Dog, oyunun tüm dünya genelinde düzgün bir şekilde piyasaya çıkması için bir zaman belirlemeye çalışıyor. Sony’nin erteleneceği söylenen bir diğer oyunu Ghost of Tsushima için ise bir ertelenme söz konusu olmadığı ve oyunun Haziran’da çıkış yapacağı söylendi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı