Oyun

The Last of Us 2’nin Hikaye Fragmanı Yayınlandı

Naughty Dog ve Sony, çıkışına az bir süre kalan The Last of Us 2 için hikaye odaklı bir fragman yayınlandı. Ellie’nın bir intikam peşinde koştuğunu oyunculara gösteren fragman aynı zamanda oyunun grafiksel gücünü de gösteriyor.

Geçtiğimiz günlerde Naughty Dog ve Sony’nin önde gelen isimleri uzun yıllardır beklenen ve son günlerde sızıntılarla gündeme gelen The Last of Us 2 için bir hikaye fragmanı yayınlanacağı söylemişti. Söz verildiği gibi Naughty Dog’un hikaye odaklı ve 19 Haziran’da çıkış yapacak olan yeni oyunu için bir fragman yayınladı. Yayınlanan fragman oyunun hikayesine odaklanmakla birlikte, ilk oyundaki ana karakterlerimiz Ellie ve Joel’in arasındaki ilişkiye de ışık tutuyor. Yayınlanan fragmanı hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yayınlanan yeni fragmanda tıpkı diğerleri gibi hikaye hakkında pek fazla bilgi ve detay vermekten sık sık kaçınsa da oyuncular Ellie’nin intikam için yola çıktığından oldukça emin. Sadece hikaye ile kalmayıp oyunun grafiksel açıdan gücünü ve güzelliğini gösteren fragman, etkileyici animasyonlar ve oyuncuların Naughty Dog’dan bekleyeceği üzere son derece yüksek detay seviyesi ile de dikkat çekiyor. Videoda dikkat çeken bir başka detay ise Sony’nin hem yorumları hem de beğenme butonlarını video için kapatmış olması. Bunun yapılmasının arkasındaki sebep ise geçtiğimiz günlerde internete sızan The Last of Us 2 görüntülerinin yayılmasını önlemek olduğu aşikar. Oyunun en önemli kısımlarının gün yüzüne çıkmasıyla birlikte internette birçok kişi olduk olmadık her alanda oyun hakkında spoiler veriyordu. Yorumların kapatılmasının bir başka sebebi ise Naughty Dog’un yazdığı hikayeden memnun olmayan kullanıcılar.

Her ne kadar The Last of Us 2’nin hikayesi büyük oranda internete kişi veya kişiler tarafından sızdırılmış olup birçok insan için oyun heyecanını yitirmiş olsa da The Last of Us 2’nin Neil Druckmann böyle düşünmüyor. Daha fazla spoiler vermemek için sızıntıların doğru veya yanlış olduğunu belirtemeyen tecrübeli isim iki gün önce, “Size söyleyeceğim son şey şudur ki duyduğunuz, gördüğünüz veya okuduğunuz hiçbir bu oyunu baştan sona oynamak ile kıyaslanamaz. Bu bir video oyunu, bunu oynamalısınız,” açıklamasını yapmıştı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı