Oyun

The Last of Us 2’nin Yapım Süreci Tamamlandı

Geliştirici koltuğunda Naughty Dog’un oturduğu PS4 özel oyunu The Last of Us 2’nin yapım süreci tamamlandı. Geliştirme sürecini geride bırakan oyunu artık dağıtım sürecine giriyor.

Her zaman söylediğimiz gibi Naughty Dog, The Last of Us 2’yi geliştirirken hiçbir oyun geliştiricisinin yaşamak istemediği durumlardan geçti. İlk olarak uzun mesai saatleri sonucu çalışanları hastanelik olduğu için geliştirme sürecinde aksaklık meydana geldi. Daha sonra ise Sony korona virüsü sebebiyle The Last of Us 2’yi Haziran ayına erteledi ve daha geçtiğimiz günlerde ise oyunun hikayesini en önemli kısımları internete sızdırıldı. Tüm bu olumsuzlukları geride bırakmayı başaran The Last of Us 2’nin en nihayetin yapım sürecini sonuçlandı. Oyun artık disklere basılıp dağıtılmaya ve Playstation Network’deki yerini almaya hazırlanıyor.

Geride bıraktığımız ayların Sony ve Naughty Dog için yukarıda saydığımız sebeplerden ötürü çok gergin geçtiğini söylesek yanlış olmaz. Özellikle internete sızan görüntüler sonrası birçok farklı tepki ile karşılaşan şirket, The Last of Us 2’nin geliştirmesini bitirip rahat bir nefes aldı diyebiliriz. Oyunun yapım sürecinin bittiğini söyleyen oyun yönetmeni Neil Druckmann, şirketin yaptığı en tutkulu oyun olan The Last of Us 2 sürecinde yer alan her kişiye teşekkür etti. Şirketin demirbaşı açıklamasının devamında oyunun bölüm tasarımından oynanış mekaniklerlerine, hikayeden müziklerine kadar her yönüne çok ama çok fazla emek harcandığı ve üzerine titizlikle titreyerek yapıldığını söyledi.

Geliştirme sürecinde yer alan her kişinin oyun ile gurur duyduğunu da belirten Neil Druckmann, yapılan sızıntılar sonra endişeleri olan bazı oyuncuların endişelerini gidermeye yönelik bazı açıklamalar yaptı. Daha fazla spoiler vermemek için yayınlanan sahnelere yönelik konuşmaktan çekinnen Druckmann oyunculara sızdırılan içeriğin oyuna karşı olan heyecanlarının tamamını alıp götüremeyeceğini söyleyerek bir nebze rahatlatmaya çalıştı diyebiliriz. Önümüzdeki hafta her oyuncunun oyunu kendisinin tecrübesi etmesi gerektiğini dile getiren tecrübeli isim, “Size söyleyeceğim son şey şudur ki duyduğunuz, gördüğünüz veya okuduğunuz hiçbir bu oyunu baştan sona oynamak ile kıyaslanamaz. Bu bir video oyunu, bunu oynamalısınız,” ifadelerini kullanarak sözlerini bitirdi.

The Last of Us 2, 19 Haziran’da PS4’e çıkış yapacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı