Oyun

The Last of Us Part 2 Durumu Ne, Ertelendi mi?

Oyun severlerin büyük bir beğeni ile karşıladığı ve kendisine özgü bir hayran kitlesi yaratmış olan The Last of Us Part’ın ikinci oyunu sabırsızlık ile beklenmekteydi. Bu yönde geçtiğimiz aylarda ikinci oyunun geleceğine dair olumlu bilgiler paylaşılmış ve oyunu bekleyenlerin heyecanı artmıştı. En son The Last of Us Part 2 ismi altında Playstation Store’da yer alan künye bilgisi ile beklentiler daha da had safhaya çıkmıştı. Ancak oyun Playstation Store’dan ne yazık ki kaldırıldı.

The Last of Us Part 2 Uzak Gelecekte Görünüyor

The Last of Us Part 2 ertelenme haberi geçtiğimiz günlerde bildirildi ve bu durum oyunun takipçilerinin hem üzülmesine hem de farklı sorular sormasına neden oldu. Sony’den yapılan açıklamada oyunun tarih verilmeden ertelendiği bildirilmiş ve ertelenme nedeni olarak da koronavirüs salgını gösterilmişti. Salgının neden olduğu dünya çapındaki sorunlar nedeniyle lojistik imkânların kısıtlandığının ve bu durumda oyunun tanıtımının yapılamayacağı ifade edilmişti.

Bu açıklamadan birkaç gün sonra ise oyun Playstation Store’dan sessizce kaldırıldı. Henüz çıkış tarihi belli olmayan The Last of Us Part 2 satışlarının durdurma kararı alan Sony, oyunun mağazadan kaldırıldığı gibi ön sipariş veren oyunculara da paralarının iade edileceğini açıkladı. Böylece oyunu önceden almış olan oyun severler istemeseler bile iade alacaklar çünkü geri ödeme sisteminin otomatik olarak yapılacağını belirtilen Sony, tüm oyuncuların bu durumu anlayışla karşılayacaklarını belirtti.

Ancak durumu sadece salgın ile bağlantılı görmeyen pek çok oyun sever mevcut. Oyunun yapımının başka sebepler ile geciktiğini ve firmanın da salgını bahane göstererek oyunu ertelediğini düşünen kişi sayısı oldukça fazla. Her ne koşulda olursa olsun The Last of Us Part 2 yakın bir gelecekte yayınlanacağa benzemiyor ve bu durumda oyun severler bir süre daha bekleyecekler gibi görünüyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı