Oyun

The Summer Game Fest Duyuruldu

The Game Awards yapımcısı Geoff Keighley, iptal edilen oyun etkinlikleri sonrası Summer Game Fest’i duyurdu. Etkinlikler ve yeni oyun duyuru ile dolu olan dijital festival tam dört ay sürecek.

Geoff Keighley’ın Summer Game Fest’i duyurumasıyla birlikte 2020 yılının yaz ayları oyuncular için artık daha da heyecanlı olmaya başladı. Summer Game Fest Mayıs ayında başlayıp dört ay boyunca devam edecek dijital bir festival olacak. Bu dijital festival sadece büyük oyun duyuruları ve haberlerine ev sahipliği yapmakla kalmayacak, aynı zamanda oyun için etkinlikler ve Steam ile Xbox üzerinden indirilip oynanabilir bazı içeriklere de ev sahipliği yapacak. Her sene The Game Awards’ı düzenleyen sektörün tanındık ismi Geoff Keighley, Summger Game Fest’i küresel topluluğu bir araya getiren neşelendirici bir odak noktası diye tanıttı.

Summer Game Fest birçok büyük firmaya ev sahipliği yapacak

Summer Game Fest sadece tek bir etkinlikten oluşmuyor. 16’dan fazla geliştirici ve yayıncının desteğiyle dört aya yayılmış bir etkinlik dizisi diyebiliriz.  Aşamalara ayrılan etkinliğin Summer Game Fest’in “Aşama 1” evresinde şu geliştiriciler ve yayıncılar bulunuyor: 2K, Activision, Bandai Namco, Bethesda, Blizzard, Bungie, CD Projekt Red, Digital Extremes, EA,  Private Division, Riot Games, Square Enix, Steam, Warner Bros,  ve Xbox. Gerçekleştirilecek olan tüm dijital etkinlikler Facebook, Mixer, Twitch, Twitter ve YouTube üzerinden canlı yayınlanacak.

Şu ana dek sadece bir tane büyük Summer Game Fest etkinliği duyurulsa da Keighley bundan çok daha fazlası olacağını altını çizerek vurguluyor. 24 Ağustos tarihinde Gamescom: One Night Live ve E3 2020 kreatif direktörleri iam8bit ortaklığıyla büyük bir sezon finali olacağını sektörün tecrübeli ismi şimdiden onayladı. Bu etkinliği tanımlamak için “geliştirici sergisi” ifadeleri kullanılsa da hakkında daha fazla bir bili paylaşılmadı. Keighley ayrıca Steam Game Fest gibi daha önce yapılmış bazı duyuruların ve Xbox’ın bu yaz düzenlemeyi planladığı etkinliğin artık Summer Games Fest’in bir parçası olduğunu dile getirdi.

Summer Game Fest ihtiyaçtan doğdu

Summer Game Fest COVID-19 olarak bilinen korona virüsü salgını sebebiyle ihtiyaçtan doğdu diyebiliriz. Birçok geliştirici ve yayıncının oyunlarını sergilediği E3 ve Gamescom gibi büyük etkinliklerin iptal edilmesiyle Summer Game Fest, bu sene iki büyük etkinliğin yerini alacak gibi gözüküyor. Oyuncuları evden çıkarmadan hepsini bir araya getirecek olan etkinlik şimdiden birçok oyuncuyu heyecanlandırmış durumda.

Summer Game Fest hakkındaki detaylar önümüzdeki günlerde gelecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı