Oyun

The Walking Dead Season 5: A Fatal Frontier Sızdırıldı

Hikaye tabanlı The Walking Dead oyun serisinin yeni halkası The Walking Dead Season 5: A Fatal Frontier hakkında yeni söylentiler geldi. Yeni gelen bilgiler oyunun oynanışa, hikayesine ve diğer detaylarına ışık tutuyor.

Telltale Games iflas edip kepenk kapattığında Skybound Games devreye girerek The Walking Dead’in isim haklarını aldı ve The Walking Dead: Final Season olan serinin son sezonu tamamlayarak piyasaya sürdü. İsim olarak her ne kadar serinin biteceği işaret edilse de Skybound’un The Walking Dead isminden vazgeçmek bir niyeti yoktu. Hatta oyunun asıl geliştiricileri bile The Walking Dead: Final Season’un ana karakterimiz Clementine’nın hikayesinin sonu olduğunu, serinin devam edebileceğini dile getirmişti. Gelen son sızıntılara bakılırsa Skybound kafasındaki planı uygulamaya koyarak serinin beşini halkası The Walking Dead Season 5: A Fatal Frontier’ı geliştirmeye başlamış gibi duruyor.

The Walking Dead Season 5: A Fatal Frontier Sızdırıldı

Oyun hakkında paylaşılan sızıntılara geçmeden önce bu bilgilerin resmi bilgiler olmadığını, sadece söylentilerden ibaret olduğunu ve en doğru bilgiler için Skybound Games’den gelecek açıklamayı beklemek olduğunu tekrardan hatırlatalım. Yeni oyunun adıyla bilgiler vermeye başlayan sızıntıya yapan kullanıcı, yeni oyunun adının The Walking Dead: A Fatal Frontier olacağını, Sezon 5 ibaresi olmayacağını söyledi. Sezon 5 ibaresi olmaması hakkında da konuşan kullanıcı, bu oyunun yeni bir maceraya yelken açacağı için sezon ibaresi kullanmayacak. Yeni oyunla birlikte Skybound Games, Telltale Games’in oyun yapısından sıyrılacakmış. The Walking Dead: A Fatal Frontier diğer The Walking Dead oyunları gibi bölüm bölüm olmayacak, tek bir oyun olarak karşımıza çıkacak. Ayrıca oyunda seçimlerin önemi azalacak ve daha fazla hayatta kalma-korku elementleri yer alacak.

Geliştiicilerin Resident Evil ve The Evil Within 2 oyunlarının yapısından ilham aldıklarını belirten sızıntıyı yapan kullanıcı, oyunun Sezon 3’deki oyunları takip edeceğini söyledi. Kenny ve Javier’ın Clemetine’ı aramak için tehlikeli bir yolcuğa çıkacağı söylenen oyun, 6 Haziran tarihinde düzenlenecek olan PC Game Show’da duyurulacakmış. Ayrıca oyun Epic Games’e özel olarak piyasaya çıkmakla birlikte modern konsollarda da yer alacakmış. Modern konsol derken PS5 ve Xbox Series X’in kast edilip edilmediği bilinmiyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı