Oyun

TLOU 2 Sızıntılarına Naughty Dog’dan Cevap Geldi

Geçtiğimiz günlerde internete sızan ve The Last of Us 2 hakkında büyük spoiler içeren oyun içi videolar sonrası Naughty Dog açıklama yaptı. Sızıntılar konusunda oldukça üzgün olduklarını belirten geliştiriciler oyuncuları uyardı.

Naguhty Dog, The Last of Us 2 ile birlikte hiçbir geliştiricinin yaşamak istediği durumlarla karşı kaşıya kaldı. Oyunun bir türlü yüzü gülmedi desek yanlış bir ifade olmaz aslında. İlk olarak stüdyodaki çalışanların uzun mesai saatleri sonucu hastanelik olmasıyla gündeme gelen The Last of Us 2, ardından Sony tarafından COVID-19 yüzünden ertelenmiş ve geride bıraktığımız günler de hem hikayenin en önemli kısımlarını hem de oynanış elementleri gün yüzüne çıkaran sızıntılarla şok üstüne şok yaşadı. Eğer oyunu uzun zamandır bekliyor ve spoilerlardan kaçmaya çalışıyorsanız içiniz rahat olsun, bu başlık altında herhangi bir spoiler içeren bilgi paylaşmayacağız.

Naughty Dog oyuncuları uyardı

Reddit’de yayınlanan hikayenin en önemli kısımlarını gösteren beş video, ekran görüntüleri ve hatta hikayeyi özetleyen bir metin oyun camiasını oldukça karıştırmıştı. Oyunu sabırsızlıkla bekleyip spoilera maruz kalan oyuncuların bir kısmı tecrübe etmeyi planladıkları oyunun hikayesini sızdıran ve bu sızıntıları yayan kişileri öfkeyle eleştirirken, bir diğer oyuncu kesimi ise sızıntının hikayeyi hedef almasından dolayı üzgündü. Sızıntıyı kimin yaptığı henüz tam olarak belirlenememiş olsa da, şirketin çalışanlarına karşı tutumundan hoşnut olmayan bir Naughty Dog çalışanının bu durumdan sorumlu olduğu iddia edildi.

TLOU 2 Sızıntılarına Naughty Dog'dan Cevap Geldi

Hoş olmayan bu olay sonrası resmi Twitter hesbaında yazılı bir açıklama yapan Naughty Dog, “Geride bıraktığımız son bir kaç günün sizler için ne denli zor olduğunu biliyoruz. Bizim için de oldukça zorlu geçti. Geliştirme aşamasından alınan ön sürüm görüntülerinin yayınlamasını ve paylaşılmasını görmek bizler için hayal kırıklığı oldu. Spoilerdan kaçınmak için elinizden geleni yapın. Sizden başkalarının zevkini kaçırmamanızı istiyoruz. The Last of Us Part 2 yakın zamanda elinizde olacak. Gördüğünüz ve duyduğunuz şeylere rağmen, nihai deneyim beklediğinize değecek.

The Last of Us Part 2 ne zaman çıkış yapacak?

Günün erken saatlerinde Sony’nin The Last of Us 2’nin çıkış tarihi hakkında açıklama yaptığını paylaşmıştık. COVID-19 olarak bilinen korona virüs sebebiyle ertelenen oyunun yeni çıkış tarihi 19 Haziran 2020.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı